5 מוצרי חובה לפני יציאה לטרקים בג'ונגל

מאצ'טה / קוקרי

אלו הם שני מוצרים דומים מאד בצורך שעליו הם עונים, אך שונים מאד במראם ובצורת התפעול שלהם. המאצ'טה היא סכין ארוכה ורחבה, לרוב מאסיבית מאד, אשר משמשת למגוון פעולות, כמו חיתוך של צמחיה על מנת לייצר מעבר או שימוש לבישול בשטח. קוקרי היא סכין דומה למאצ'טה, אך פחות מאסיבית ומעוקלת, אשר גם היא משמשת למגוון פעולות הישרדות. בחרו לכם את האחת המתאימה לכם וקחו אותה איתכם למסע – מאצ'טה או קוקרי יעזרו לכם מאד ביצירת מעברים איפה שתצטרכו ובהקמת מחסה.

תיק רב שימושי

בחנויות יעודיות למטיילים ישנם תיקים יעודיים לטרקים, אשר משמשים למספר שימושים (שק שינה/אוהל וכו'), ומאפשרים איחסון של כל החפצים שאותם תצטרכו במהלך המסע. רוב התיקים גם מכילים מקום ייעודי למאצ'טה או קוקרי, ולטלפון לווייני, אשר מטיילים רבים משתמשים בהם והם בגדר צורך. בחרו לכם את התיק הנוח ביותר עבורכם, וודאו כי הוא מסוגל להכיל את כמות הציוד והמזון אותה תצטרכו לסחוב איתכם (תכננו לפני כן את אורך המסעות שלכם ועל פי אורכם את כמות המזון והציוד).

תקשורת

קחו בחשבון שבערך 90% מכדור הארץ מנותק מתקשורת סלולרית ומאינטרנט. למזלם של מטיילים רבים יש חברות רבות בעולם המציעות שירות להשכרת טלפון לווייני בתנאים קלים ונוחים. קחו איתכם מכשיר טלפון לווייני על מנת לוודא שאתם מסוגלים לתקשר במידה ויעלה צורך. כמו כן, היות וישנם לא מעט אופציות להשכרת טלפון לווייני – לא תיאלצו לרכוש אחד במחיר גבוהה רק על מנת להשתמש בו פעם או פעמיים בחיים.

ביטוח נסיעות

ביטוח הוא הדבר הבסיסי ביותר עבור נסיעת טיול, במיוחד במקומות מסוכנים. ביטוח יאפשר לכם לטייל בראש שקט, כאשר אתם יודעים שאם במקרה (חס וחלילה) תזדקקו לסיוע – תוכלו לקבל אותו ללא שאלות מיותרות. ביטוח נסיעות גם יגן עליכם במקרי קיצון ובמקרים נוספים שעלולים לקרות, והוא בגדר "עדיף שיהיה על כל מקרה".

אמצעי ניווט

קחו בחשבון שהיות וכבר הזכרנו שב-90% מהעולם אין חיבור לאינטרנט או לתקשורת סלולרית (לכן כדאי לשקול השכרה טלפון לווייני), רוב מכשירי הניווט המודרניים לא יעבדו בשטח. האפשרויות שלכם פשוטות: או למצוא מכשיר ניווט שכן עובד בשטח (בדרך כלל יעלה הרבה מאד כסף), או ללמוד להתמצא עם מפה ומצפן ולקחת איתכם מפה רלוונטים ומצפן. בכל מקרה אל תתנו לעצמכם להגיע למצב שבו אתם אבודים בשטח.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here