5 כללי זהב להכנת שניצל פריך

השניצל הוא ללא ספק אחד המאכלים הכי אהובים על הישראלים. בין אם הוא מוגש בארוחת צהריים רגע אחרי בית הספר, או בארוחת שישי לצד הקידוש – מדובר במאכל שמתאים לכל אירוע ולכל ארוחה והוא מסוגל לכבוש ילדים ומבוגרים כאחד. וכן, כבר שנים מנסים לפצח מה הפך את השניצל לאחד מהמאכלים הכי ישראליים שיש, אבל האמת, שכשזה נוגע לשניצל כל מה שאנחנו באמת צריכים לדעת הוא איך להפוך אותו לפריך וטעים במיוחד. אז במיוחד בשביל חובבי השניצל הגדולים (ומשפחותיהם), הנה חמישה ככלי זהב לכנת שניצל פריך!

  1. אל תסתפקו בפירורים – מי מאיתנו לא מכיר את הרגע הזה בו מונחות שלוש צלחות על השיש – צלחת שניצלים מוכנים לטיגון, צלוחית פירורי לחם, וצלוחית לתערובת הביצה. אחד אחד, כל שניצל בתורו, עובר בין הצלוחיות השונות עד הרגע שהוא מגיע למחבת הטיגון. אבל מה אם היינו אומרים לכם, שאפשר לשלב גם צלוחית קמח שתדאג שפירורי הלחם יידבקו בצורה טובה יותר אל שניצל ושנקבל שניצל פריך הרבה יותר לאחר שלב הטיגון?
  2. שניצלים דקים לפריכיות יתרה – ככל שהשניצל דק יותר, כך יותר קל לעטוף אותו בשכבת פירורים עשירה ולטגן אותו במחבת. שניצלים דקים מתבשלים מהר יותר וטוב יותר במחבת הטיגון, וכך אנחנו בעצם מקבלים שניצל פריך ומבושל היטב. השילוב בין השניים הוא שהופך השניצילם דקים למומלצים ביותר לטיגון ולכן כדאי לבקש מהקצב – כמה שיותר דק.
  3. השמן הנכון – הפריכוית של השניצל שלכם, תלויה בין היתר בסוג השמן שתבחרו, וכמה שמן תשימו. חשוב לבחור בשמן שלא נשרף מהר מידי, והוא לא בעל טעם חזק שיכול להאפיל על הטעם של השניצל. בנוגע לכמות השמן – כחצי מגובה השניצל עצמו ואפילו טיפה יותר. מעט מידי שמן, ותמצאו את עצמיכם עם שניצלים שרופים ובלתי אכילים.
  4. הטמפרטורה הנכונה – ההמלצה לטיגון שניצל פריך וטעים, היא לרוב בין 170 – 180 מעלות. אם אתם מטגנים כמה נגלות של שניצלים בבת אחת, חשוב לזכור שרמת החום של השמן יורדת, ובין נגלה לנגלה רצוי לחמם את השמן מחדש רגע לפני שאתם עוברים לנגלה הבאה.
  5. תוספת טעם – בתערובת פירורי הלחם שלכם, עומדת בפניכם ההזדמנות לשדרג את הטעם הקלאסי של השניצל ולהוסיף כמה תבלינים שיכולים להוסיף לטעם קראנצ'י, טעים ומיוחד. חרדל דבש, פפריקה – וכל תבלין כזה או אחר, יכול להתאים ולעזור לתת לשניצל, את מגע הקסם שלכם.

בתיאבון!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here