5 טיפים לבחירת קונסולת משחקים לילדים
קרדיט pixabay

ימי סגר וישיבה בבית מרצון הם ימים אידיאליים לחפש רעיונות לתעסוקה שמתאימה לילדים משועממים ועצבניים, אבל גם מבוגרים יותר ימצאו בה עניין. אם אי אפשר לצאת החוצה, ננסה להכניס פנימה את העולם וזה אפשרי רק בעזרת מחשב וטלוויזיה. משחקי וידיאו ומחשב הם הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, ועל הדרך להרגיע אותם. קונסולות משחקים הן האמצעי המגוון ביותר שבעזרתו אתם יכולים להעסיק ילדים במשך שעות, להצטרף אליהם לזמן איכות וגם לפתח כישורים מסוימים תוך כדי כך. להלן כמה טיפים לבחירת קונסולות משחקים שמתאימות לכם.

מחיר

הטיפ הכי קצר וענייני הוא להתמקד בקטגוריות מחירים שנוחות לכם, ולמצוא גם בהן מציאות. עם זאת, השיקול חייב להיות לטווח ארוך ולקחת בחשבון אם תרצו לקנות בעתיד קונסולה משודרגת טכנולוגית, אם יש אפשרות לשדרג, אם אתם מתכוונים להיות גיימרים רציניים ועד כמה נוח לכם להשקיע בזה.

נאמנות ליצרן נמשכת זמן רב

יש היום שלוש חברות גדולות שמשווקות ומפתחות משחקי מחשב ואתם צריכים לבחור ביניהן לפי שיקולים של מציאת עניין, טכנולוגיה שמתאימה לכם, התאמה לגיל השחקנים וליכולת התפעול שלהם וגם העדפות אישיות לפי רמת התחכום של פרמטרים שונים כמו רזולוציה ומכשור. זה חשוב משום שאם אתם קונים קונסולה מסוימת זה נשאר אצלכם זמן רב ואתם צריכים לחשוב הלאה אם יעניין אתכם ויתאים לילדים גם הלאה וזה שיקול נכבד.

כמה נוח לילדים לעבוד אתה?

כל קונסולה והשיטות והגאדג'טים שלה, התפעול הייחודי לה ומידת היכולת שלכם ללמוד אותה ולשלוט בה. יכול להיות שיהיו ילדים שמתקשים בשליטה במכשירים ובשלטים מסוימים ולכן יש לבדוק בחנות כמה שיותר כדי להיות בטוחים. טיפ חשוב: אם אתם רואים שילד מתקשה מאוד בתפעול זה יתסכל אותו עוד יותר אם תקנו דווקא את המכשיר הזה כי הוא מתאים גם לכם, משום שזה לא ידרבן אותו לנסות אלא להפך. התחשבו בילדים. קנו מה שהם יכולים להתמודד אתו.

היצע המשחקים וההתמחויות בהם

לכל חברה יש אלפי משחקים מוצעים וחלקם בוודאי חופפים זה לזה, אבל עדיין יש הבדלים בהתמחות ובממשק, בצורת ההגשה ובשאר מאפייני המשחק. אם יש משחקים שילדים אוהבים מאוד בגלל סיבות שונות והם נמשכים יותר לז'אנר מסוים, כדאי לבדוק מהו ההיצע של החברה הספציפית ולהתכוונן אליה. קחו בחשבון שהם ישנו טעם באיזשהו שלב אז כדאי מראש ללכת על חברה שיש לה היצע מכל סוג וז'אנר, למקרה כזה.

תקינה טכנית והתאמה טכנולוגית

זהו אולי שיקול שחייב להיות ראשון משום שאם אין לכם טלוויזיה או מחשב שמתאים לקונסולה אז אתם צריכים להצטמצם בהתאם למה שכן מתאים. מוכרים גם הקונים שמחליטים על הדרך לשדרג גם את הטלוויזיה שלהם, וכאן כבר אפשר באמת לשלב ביניהם. עם זאת, זה מתאים באמת רק למי שמחליט ועושה, כי חבל שהקונסולה תשכב ללא שימוש עד אז.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here