4 דברים שחשוב לדעת לפני הזמנת בלוני גז לבית
קרדיט freepik

צריכים להזמין בקרוב בלוני גז לבית? מתכוונים להרים טלפון לספקית הגז שלכם? שנייה לפני שאתם מתקשרים כדאי שתדעו כמה דברים על החלפת הבלון ואפילו על האפשרות של החלפת החברה.

  1. אפשר להזמין מהאינטרנט

בדרך כלל הזמנת בלוני גז לבית נעשית באמצעות טלפון לספקית, וזה בסדר גמור. יחד עם זאת, היום ניתן להזמין את הבלונים גם באינטרנט דרך מספר חברות גדולות המפעילות אתרים ייעודיים. יש לכך כמה יתרונות – למשל לא צריך להמתין על הקו ורק ממלאים את הפרטים, אפשר ליהנות ממבצעים והנחות על מוצרים שונים, ועוד. אז בדקו אם ספקית הגז שלכם מחזיקה אתר כזה והזמינו את הבלונים הדרושים לבית.

  1. אפשר להחליף ספקית

עד לפני כמה שנים, החלפת ספקית הגז הייתה משימה כמעט בלתי אפשרית. אבל בזכות שתי רפורמות שכבר נכנסו לתוקף המשימה הפכה להרבה יותר פשוטה. הרפורמות האלו מונעות מהחברות להציב בהסכמים מול הלקוחות מגבלות לעזיבה, מחייבות אותן לספק תנאים דומים לכל הצרכנים הביתיים באזורי החלוקה שלהם, לספק כיסוי ביטוחי הולם, לבצע בדיקות תקינות בטרם האספקה, לערוך הסכמים כתובים מול הצרכנים ולבצע בדיקות תקופתיות. בנוסף, נאסר על החברות להשתמש בדמי הפיקדון על המיכלים לצורך מניעת עזיבת לקוחות. מדוע הדבר חשוב? מפני שאתם יכולים לנצל שוק תחרותי בשביל להוזיל את עלויות הגז שלכם וכדי לשפר את השירות שתקבלו. המעבר עצמו צריך להיות פשוט וקל, שכן כמו בשוק הסלולרי חברת הגז צריכה לדאוג לכל עניין הניתוק מהחברה הקודמת ולחיבור של המיכלים שלה. יחד עם זאת, אם אתם גרים בבניין משותף שבו כולם מקבלים גז מאותו מקום, תצטרכו להשיג הסכמה של יותר ממחצית בעלי הדירות בשביל לבצע את ההחלפה.

  1. גם בלונים קטנים למנגל

כאשר מדברים על הזמנת בלוני גז לבית מתכוונים לרוב לבלונים של 12 או 48 ק"ג המיועדים לכיריים, למחמם מים, לתנורי גז וכדומה. אבל יש הרבה ישראלים שמחזיקים מנגל על גז שבו נהוג להשתמש בבלונים יותר קטנים של 5 או 2.5 ק"ג. חשוב לדעת שיש חברות גז המספקות גם את הבלונים האלו בהזמנה דרך האינטרנט, ועוד מציעות הנחות ומבצעים על ציוד משלים למנגל.

  1. לא לחכות לרגע האחרון

לרוב בכל בית יש 2 בלונים, כך שאם הגז נגמר בראשון יש לפתוח את הברז לשני ולהמשיך להשתמש. באותה הזדמנות כדאי כבר להתקשר לספקית הגז כדי שלא תיתקעו עם שני בלונים ריקים. ואם יש לכם בלוני 5 או 2.5 ק"ג תוכלו להשתמש בשיטות שונות כדי לוודא כמה גז עוד נותר בהם, למשל על ידי ניעור, שפיכת מים חמים על צידי הבלון או בעזרת משקל ביתי. רק הקפידו לסגור קודם את הברז ולנתק את הבלון.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here