3 כללים חשובים לבחירת מצבה
קרדיט: tombstone.co.il

מצבת הזיכרון שתבחרו היא זו שתקבל את פניכם לכל אורך הדרך, בכל פעם שתגיעו כדי להתייחד עם זכרו של אדם חשוב ומיוחד. זו ללא ספק סיבה מצוינת לעצור ולבחור בקפידה את סוג האבן, את גווני המצבה, את המראה שלה וכל מילה שתופיע על לוח הזיכרון. אז לפני שאתם מקבלים החלטות, הנה כמה כללים חשובים שיעזרו לכם בדרך. בנוסף, ניתן ליצור קשר עם טל חזן.

מצבה יחידה או כפולה?

זוגות רבים בוחרים להיקבר יחד, זה לצד זו. לאחר שבילו חלק ניכר מחייהם יחד, ברור להם שגם לאחר מותם ירצו להישאר קרובים זה לזו. אם כן, מצבות כפולות מחייבות תכנון קפדני, וניתן לתכנן אותן מראש כיחידה אחת או כשתי יחידות נפרדות. לכן, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה סוג המצבה הדרושה לכם, והאם תהיה לכם מצבה אחת משותפת – או האם תעצבו שתי מצבות עם אלמנטים זהים, אבל כל אחת מהן תהיה שונה לחלוטין. תוכלו להיעזר גם בניסיון המקצועי של טל חזן כדי לקבל את ההחלטה הנכונה עוד לפני שתצאו לדרך.

מצבות אבן שיש או חברון?

לאחר שקיבלתם את ההחלטה האם לעצב מצבה יחידה או כפולה, הגיע הזמן לבחור את סוג חומר הגלם, ואם חשבתם שזו משימה פשוטה כדאי שתכירו את מגוון הסוגים הקיימים. אם נודה באמת, יש היום כמה וכמה מצבות אבן, וכך אתם יכולים לבחור בין גרניט לשיש טורקי, אבן חברון או בזלת. לכל סוג אבן יתרונות משלה, אבל השאלה החשובה באמת היא מה איזה עיצוב מדבר אליכם יותר, ואיזה חומר מושך אתכם יותר.

מצבות מיוחדות לאדם מיוחד

לצד המצבות הקלאסיות והמוכרות יותר ישנה גם אפשרות לתכנן מצבות מעוצבות ואמנותיות יותר. למשל, אם האדם הקרוב אליכם היה אמן שאהב לצייר, לנגן או לכתוב, זו ההזדמנות לעצב מצבה שמנציחה את הכישרון ואת התשוקה הגדולה שלו. תוכלו לעשות את זה עם אלמנטים מיוחדים שיתווספו על גבי המצבה או לפסל מצבה שונה בהזמנה אישית.

המילים שנשארות לעד

אחרי שבחרנו את סוג המצבה, את חומר הגלם ואת האלמנטים העיצוביים שיעניקו לה נופך אישי באמת, הגיע הזמן לתכנן את הטקסט החרוט על גבי האבן. כיתוב מצבות הוא שלב חשוב מאוד, בעיקר משום שאלה המילים שילוו אתכם בכל ביקור. לצד שם המנוח או תאריכי לידתו ופטירתו תוכלו להוסיף מילות אהבה או ציטוט משיר שאהב. תוכלו להיעזר גם בניסיון הרב של טל חזן כדי לעצב אנדרטה מיוחדת שתעניק את הכבוד הראוי לאדם שזה עתה איבדתם. אתם מוזמנים ליצור קשר כבר עכשיו בטלפון 053-9235363.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here