תרגול יוגה - מאיפה מתחילים? 
קרדיט FREEPIK

יוגה כבר מזמן הפך להיות הספורט הפופולרי ביותר בשנת 2022, יותר ויותר נשים מתחילות לתרגל יוגה.

אם תמיד רציתן לתרגל יוגה ואף פעם לא עשיתן את הצעד כי לא ידעתן איך להתחיל, המאמר הבא יעשה לכן סדר. 

היתרונות בתרגול יוגה 

לפני הכל, חשוב בכלל להבין, למה בכלל כדאי לכן לתרגל יוגה? התשובה היא ארוכה ויש הרבה דברים טובים להגיד על יוגה ועל מה שהיא עושה לנו, היוגה תורמת גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי. 

בפן הנפשי, היא עוזרת לפתח אורך רוח, חוסן נפשי, הקשבה לעצמך ולאחר, סבלנות, פתיחות ואהבה. 

בפן הפיזי, היא עוזרת לחזק את שיווי המשקל, הגמישות, הקורדינציה, צורת הנשימה ואפילו עוזרת להקל על מחלות הקשורות בלב ובנשימה. 

במילים אחרות, אחרי שתתחילו ותכנסו ללופ של תרגולי יוגה, לא תצליחו לדמיין שבוע שעובר בלי שני תרגולים לפחות. 

איך כדאי להתחיל להתאמן? 

אם אתם אנשים שאוהבים את הלבד ובעלי משמעת לשבת מול סרטונים, לתרגל איתם ולהקפיד על מהלך תרגול תקין בלי אף אחד על הראש – אתם בהחלט יכולים לתרגל יוגה לבד כיוון שיש היום היצע רב של סרטוני הדרכה באינטרנט. 

יחד עם זאת, אם אף פעם לא תרגלתן יוגה, מומלץ להתחיל בהדרכת מורה ליוגה (פרטי או בקבוצה), הסיבה היא שחשוב שיהיה מישהו לידכן שיראה שאתן עושות את התנועות בצורה נכונה שלא פוגעת בכן, שיוציא מכן את הכי טוב שלכן וילמד אתכן איך לתרגל נכון, בהמשך כמובן תוכלו גם לתרגל לבד. 

במה צריך להצטייד? 

הציוד שתדרשו להגיע איתו לתרגול הוא מינימלי וכדי לתת לכן את התשובה הכי מדויקת פנינו לספיר פרטוש, מורה מקצועית ליוגה מפתח תקווה. ספיר סיפרה לנו מה היא ממליצה למתאמנות שלה בכל הנוגע לבגדים וציוד ליוגה:

"ביוגה, הדבר הכי חשוב הוא הנוחות של המתאמנת, בדגש כמובן על בגדים נוחים ואיכותיים. 

אחת מהמטרות של התנוחות ביוגה, או בשפה המקצועית – האסאנות, היא לתרום לגמישות, לכן, כדאי להימנע מבגדים שקופים או חשופים מידי כשמבצעים את התנוחות השונות מכיוון שהם עלולים לגרום לאי נוחות ליד מתאמנות אחרות שאתן לא מכירות. 

רצוי שגם המזרן איתו תגיעו לתרגול יהיה ממותג איכותי, שלא יהיה מחליק ושיהיה בעובי של לפחות 5 ס"מ על מנת לאפשר נוחות אולטימטיבית במהלך התרגילים השונים, וכמובן לא לשכוח מגבת קטנה ובקבוק מים."

יש מגוון רחב של בגדי ספורט לנשים וציוד ליוגה בחנויות והרשתות השונות, מומלץ לבחור במותגים מוכרים, כמו אלו יוגה שיבטיחו לכן את האיכות והנוחות המירבית כך שתוכלו להתרכז בתרגול ללא הסחות דעת מיותרות. 

לסיכום, יוגה תפתח בפניכן עולם מופלא של סבלנות, פתיחות, התמודדות עם אתגרים עד כדי שינוי חשיבה בחיי היום יום העמוסים שלכן. 

חשוב לקחת בחשבון שיוגה היא טכניקת עבודה שונה ממה שהכרתן עד היום, לכן צריך להבין שמדובר בתהליך ויקח לכן זמן להבין ולהתמסר, אבל אם תשאלו אחרים – זה לגמרי שווה את זה. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here