קרדיט: depositphotos

ידוע לכל כי מחשב זה אחד המוצרים היקרים אשר כל אדם בימינו משתמש בו. בין אם סטודנטים, אנשי עסקים ואפילו תלמידי תיכון. מה קורה כאשר המחשב מתקלקל? יום אחד פשוט הפסיק לעבוד? מה אז? לקנות חדש? להוציא סכום נכבד שלא בטוח שיש לכם? קודם כל, אף פעם לא רצים לקנות חדש. דבר שני אפשר לתקן. דבר שלישי אפשר לקנות משומש. אל כל אלה נדבר ממש עכשיו. אז שימו לב, אלו הבעיות הנפוצות שבגינן שולחים את המחשבים לתיקון.

האם כדאי לי לקנות מחשב שחידשו אותו?

לאחר שהמחשב שלך שבק חיים, עומדות לפניך כמה אפשרויות. אתה תמיד יכול ללכת להוציא סכום נכבד על מחשב חדש, לנסות לתקן את מה שנהרס או לנסות להסתכל על מחשבים מחודשים באינטרנט. אבל מה זה בעצם מחשב שהוא מחודש? בואו נראה. מחשב מחודש הוא בעצם מחשב אשר הוחזר לחברה שייצרה אותו או לחברה ששיווקה אותו מכל מיני סיבות כאלה ואחרות, ולאחר מכן עבר תהליך שבו התאימו אותו וייצרו אותו מחדש. וכך בעצם, מחשב שחידשו אותו יוכל להגיע מתצוגה של חנות, מעודפים שלא הצליחו להימכר ואפילו מחשב שהוזמן ע"י לקוח בהזמנה אישית אך הוא החזיר אותו למשווק בעקבות פגם קוסמטי שהיה לו ועוד הרבה סיבות אחרות. בגלל שהמחשבים האלו כבר יצאו מהחברה פעם אחת הם לא יכולים להימכר כחדשים אבל אתם בעצם מקבלים מחשב חדש לכל דבר ועניין רק במחיר זול יותר.

אז מה בעצם הבעיה הכי נפוצה שיכולה לקרות במחשב שלי?

מחשב הוא מוצר טכנולוגי. כמו בכל מוצר טכנולוגי יכולות להיות בו בעיות חומרה, בעיות תוכנה, וירוסים למיניהם, תקלות של גלישה באינטרנט וכדומה. אילו הן התקלות הנפוצות ביותר שיכולות להופיע וכל אלה מצריכות בעצם ממכם, לשלוח את המחשב לתיקון. ישנן עוד תקלות, אומנם פחות נפוצות אך קיימות. המסך הפסיק לעבוד, המחשב לא נדלק, המחשב התחמם ונכבה, המטען כבר לא מטעין והרשימה לא נגמרת. כל מוצר אשר עשוי מרכיבים אלקטרוניים, מועד לפורענות.

יש דרך לפתור את הבעיה מבלי לשלוח את המחשב לתיקון?

לכל דבר יש גם פתרון ידני. אף אחד לא מבטיח לכם שאם תנסו לפתור לבד זה יסתדר  בצורה מושלמת. זה יכול להחזיק זמן מה, אך גם יכול  לחזור. יש המון מדריכים ברשת לכל מחשב שקיים היום בשוק. כל שעליכם לעשות הוא לערוך חיפוש של התקלה, להוסיף את שם המחשב או את שם הרכיב (אם למשל התקלה היא במסך או במחשב עצמו) ולהתחיל לחפש. את הפתרון אתם תמצאו, אבל שוב, זה עניין של אם זה יצליח להחזיק לאורך זמן. ההמלצה היא תמיד תמיד לקרוא לבעל מקצוע שיודע מה הוא עושה, וכך גם יש לכם אחריות על התיקון.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here