שירותי סטרימינג בישראל
קרדיט תמונה FREEPIK

בשנת 2014 אירע שינוי משמעותי בשוק הטלוויזיה בישראל. קמה חברת סלקום ושברה את השליטה המוחלטת של חברות yes  והוט, והציגה לצופי הטלוויזיה הישראלים אופציה נוספת: טלוויזיה מבוססת על אינטרנט. הטכנולוגיה עליה מבוסס שירות זה מכונה OTT קיצור של Over the Top, ומציעה אלטרנטיבות לשידור בלוויין או בכבלים: סטרימינג וVOD. מאז נכנסו לשוק הישראלי חברות הפועלות באותו האופן: נטפליקס העולמית, פרטנר TV, סטינג TV (של yes) נקסט TV (של הוט) ועוד.

הקהל הישראלי התאהב בשירות שנותנות החברות האלה. בעיצומם של הסגרים שכפתה עלינו מגפת הקורונה, נאלץ משרד התקשורת להגיש בקשה להורדת איכות השידור כדי ששרתי האינטרנט יעמדו בעומס שיצרו שירותי הסטרימינג בישראל. 

פורצי הדרך: סלקום tv

כאמור, סלקום טיוי היא פורצת הדרך בשוק הישראלי. סלקום הציעה לראשונה מחיר נמוך משמעותית מהמחיר שגובות חברות הכבלים והלוויין. אצל סלקום טיוי יכלו הצופים לקבל לצד ערוצי הבסיס של עידן פלוס (כאן 11, רשת, קשת, 9, 20, כאן חינוכית, ערוץ 24 וערוץ הכנסת), מגוון תכני VOD. בתוספת תשלום תוכלו לקבל גם חבילת ספורט הכוללת הן את הערוצים המשתייכים ל"ערוץ הספורט", והן את הערוצים של צ'רלטון, ONE ו-Eurosport

נטפליקס

בינואר 2016 דפקה על דלת השוק הישראלי חברת נטפליקס. נטפליקס היא השם הם החם בתחום הסטרימינג ברחבי הגלובוס. לעיתים קרובות אנחנו מקבלים חדשות על רכישות ענק של החברה, בולטת מכולן הרכישה של הזכויות על הסדרה "סיינפלד" תמורת למעלה מחמש מאות מיליון דולר. נטפליקס גילתה עניין גם בשוק הישראלי וקנתה את הזכויות על הסדרה "פאודה" וסייעה לה להגיע להצלחה הבינלאומית שלה. נטפליקס השקיעה גם בקהל הישראלי, וקנתה את הסדרות "בשבילה גיבורים עפים", "סרוגים", "רמזור" ועוד. נטפליקס שינתה את הדרך שאנחנו מסתכלים על הפקות קולנוע וטלוויזיה, והחלה בשנת 2013 להפיק סרטים וסדרות מטעם עצמה עם הסדרה "בית הקלפים". 

פרטנר TV

בשנת 2017 הכריז חברת פרטנר על הקמה שירות OTT חדש שייקרא "פרטנר TV". אל שירות הטלוויזיה פרטנר TV  אפשר להתחבר בעזרת מגוון של מסכים, מהטלוויזיה, עבור במחשב האישי או בטאבלט, ועד לטלפון החכם שלכם. אם המסך שלכם יודע להתמודד עם איכות תמונה של K4 תוכלו לצפות בערוצים מסוימים באיכות זו. לצד ערוצי עידן פלוס מציע השירות של נטפליקס מגוון ערוצים. חובבי ספורט ימצאו בחבילת הבסיס של פרטנר את ערוץ ONE ואת ערוץ הספורט. הורים ישמחו לדעת שעם שירות מקבלים גם מגוון ערוצים לילדים ותינוקות. חובבי אקטואליה יקבלו ערוצי חדשות בינלאומיים (פוקס ניוז, CNN ועוד). ישנם גם ערוצי טבע (כולל נאשיונל גיאוגרפיק), ערוץ טדי (ערוץ הומור שהופק בלעדית עבור פרטנר TV, כיום ניתן לצפות בו גם בהוט ובנקסט TV) ערוץ ויוה ועוד רבים. אם אתם חובבים של מוזיקה קלאסית, תוכלו לקבל את ערוץ מצו (Mezzo) הצרפתי היוקרתי. בנוסף זמין בפרטנר ללא תוספת תשלום מבחר רחב של תכני VOD לילדים. בתוספת תשלום ניתן לקבל הביתה גם את חבילת ערוצי הספורט של חברת צ'רלטון וערוצי הפרימיום של של ערוץ הספורט.

שילוב של פרטנר TV עם נטפליקס

עוד מהקמתו משתף שירות פרטנר TV פעולה עם נטפליקס. כך תוכלו לבחור בין מגוון מסלולים המשלבים את התכנים המותאמים לקהל הישראלי של פרטנר TV יחד עם המבחר הרחב והבינלאומי שמציע השירות של נטפליקס. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here