ציוד לאומנים מתחילים
קרדיט לתמונה: freepik

גיליתם כשרון ציור חבוי שאתם רוצים לפתח? אולי דווקא תחום הפיסול הוא זה שמושך אתכם? זה הזמן להשקיע בעצמכם ולגלות לאילו מחוזות חדשים אתם יכולים להגיע דרך האומנות. האומנות היא תחום על זמני הקיים משחר הזמנים. בין אם האדם הקדמון שצייר על קירות המערות או יצירות של כדי חרס, תכשיטים ושלל פריטים נוספים שהאדם יצר מהחומרים שסביבו. אם גם אתם רוצים להתמקצע בתחום הנפלא הזה, הנה מספר טיפים מועילים אשר יסייעו לכם לבחור בדיוק במה להתמקצע.

ציור, רישום, צבעי שמן, מים ואקריליק

מכיוון שתחום האומנות הוא תחום כה רחב, תחילה חשוב להבין לאיזה תחום אתם נמשכים? מה הייתם רוצים ללמוד כאומנים מתחילים והאם יש לכם כישרון בתחום מסויים דווקא. כיום יש חוגי ציור רבים המלמדים כיצד לצייר בצבעי שמן, איך מוסיפים שכבה על גבי שכבה, הצללה, קומפוזיציה ושלל טכניקות מרהיבות שבזכותן יוצא המוצר המוגמר כפי שהוא יוצא. 

ציור בצבעי מים לעומת זאת הוא שונה מאד, שכן הוא מייצר אפקט שונה לחלוטין על גבי הדף. הוא מאפשר לצבעים להתפרש על פני הדף בצורה שונה לחלוטין משימוש בצבעי שמן או אקריליק.

רישום לעומת זאת יעשה באמצעות פחם או עפרונות. טכניקה אחת היא השחרת הדף כולו ויצירת הציור באמצעות מחיקה של ההשחרה לפי הגוונים השונים של האלמנט שאותו מציירים.

אם כן, טרם אתם נרשמים לקורס ציור, מומלץ לבדוק אם יש לכם העדפה לציור בסגנון מסוים, או שמא אתם רוצים ללמוד סגנון חדש לחלוטין.

פיסול בחומרים שונים 

ניתן כיום לפסל מכל חומר, יש מי שמפסל מפסולת ממוחזרת, יש מי שמפסל במתכת, ניתן גם לפסל בחימר, גבס ואפילו בפימו. אין צורך להזכיר את יצירות האומנות של מיכאלנג'לו שנעשו באבן שכן ניתן לפסל כמובן גם בחומר זה. הפיסול מצריך סבלנות רבה ושעות ארוכות שבהן יש להשקיע את מיטב זמנכם. אם זוהי התשוקה שלכם, אל תבזבזו רגע נוסף.

גילוף בעץ

תחום נוסף הקשור באומנות הוא הגילוף. ישנן יצירות מופלאות שניתן לגלף מעץ כיד הדמיון הטובה. ניתן לגלף בסוגי עץ שונים, בגדלים שונים ויצירות אשר אהובות עליכם במיוחד. נושא חשוב שיש לתת עליו את הדעת הוא הציוד. בכל תחום אומנות שבו תבחרו חשוב מאד שתקפידו לרכוש ציוד יצירה איכותי ומקצועי אשר יאפשר לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר. ישנה חשיבות רבה לציוד שאתם רוכשים שכן ציוד זול עלול אף לפגוע ביצירה בזמן שאתם עוסקים בה.

אוריגמי

אומנות האוריגמי מגיעה אלינו מיפן והיא למעשה אומנות קיפולי הנייר, עם הגעתה למערב היא השתכללה רבות ועוסקים בה אנשים רבים שכן היא מאתגרת מאד מבחינה טכנית והיא דורשת יצירתיות ודיוק רב. האוריגמי נעשה ללא חיתוך הניירות והדבקתם, אלא על ידי קיפולים שבסיומם יוצאות תוצאות מרהיבות, צבעוניות ומאד ייחודיות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here