פרסום מודעה בעיתון – כיצד מעבירים מסר תקשורתי?
מקור pixabay

פרסום בעיתון ובאמצעי תקשורת אחרים, הוא דרך מצוינת להביא את המסר הנדרש לקהל קוראים רחב בתוך זמן קצר. הפרסום מאפשר לבעלי עסקים יצרניים או כאלה המעניקים שירותים בתחומים שונים, או לחילופין למי מטעמם העוסק בפרסום ובהגדלת המכירות של העסק, להגיע לקהלי יעד רלבנטיים ולהעביר אליהם מסר שיווקי קצר וממוקד. מהם אמצעי התקשורת השונים הקיימים כיום? מהו היתרון של פרסום מודעה בעיתון על פני פרסום באמצעי תקשורת אלקטרוניים ואחרים? בשורות להלן נביא סקירה קצרה בנושא.

אמצעי התקשורת – משודרת, כתובה ואינטרנט

אמצעי התקשורת השונים כוללים בתוכם, בין השאר, את התקשורת הכתובה, התקשורת המשודרת והתקשורת האלקטרונית. התקשורת הכתובה כוללת עיתונים ומגזינים למיניהם. התקשורת המשודרת כוללת רדיו וטלוויזיה ואילו התקשורת האלקטרונית כוללת את רשת האינטרנט על מרכיביה השונים. עם האמצעים כאמור ניתן לכלול גם פרסום חוצות מצד אחד, שעיקרו העברת מסרים פרסומיים וכן תקשורת טלפונית שעיקרה תקשורת קולית או חזותית אינטראקטיבית. כמעט כל אמצעי התקשורת (למעט טלפון) מאפשרים, נכון להיום, הטמעת פרסומות במהלך הפעילות השגרתית. התקשורת המשודרת כוללת בדרך כלל פרסומות, וכך גם הטלוויזיה. מפרסמים שונים נוטים לבצע גם פרסום מודעה בעיתון, במטרה לשפר הסיכויים של מסר שיווקי או אחר להיקלט בתודעה של הקוראים. בשני העשורים האחרונים התרחב השימוש בסוג חדש של פלטפורמה פרסומית – רשת האינטרנט. מדובר בעולם חדש לחלוטין, שבו קיימת אפשרות למקד את המסר הפרסומי והשיווקי בצורה יעילה ובעלויות נמוכות. עם זאת, מחקרים מוכיחים כי פרסום בעיתון נמנה עדיין עם שיטות הפרסום היעילות ביותר.  

פרסום מודעה בעיתון או פרסום באמצעים אחרים

אין עוררין על העובדה שהפרסום על כל מרכיביו, משפר את המכירות של המפרסמים ומגביר את המודעות של קהל הצופים או הקוראים למוצר או לשירות ספציפי. בעלי עסקים רבים נוטים לשלב פרסום בפלטפורמות שונות. זאת, על מנת להגיע לקהלי יעד מגוונים וגדולים ככל האפשר. ואולם כשבודקים לעומק, מתברר כי פרסום מודעה בעיתון ידיעות אחרונות לדוגמה, תשיג תוצאות טובות יותר לאורך זמן. פרסום בעיתון טומן בחובו שני יתרונות חשובים: הראשון – הקורא נחשף לפרסום למשך זמן ארוך יותר. אם הוא קורא כתבה כל שהיא, הפרסום נמצא לנגד עיניו ככל שהקריאה מתמשכת. בנוסף, פרסום בעיתון מאפשר לקורא לחזור אליו בכל עת. 

מעוניינים לדעת עוד? רוצים להגדיל את החשיפה של המוצר או השירות שלכם באמצעות פרסום בעיתון? אתם במקום הנכון. זה המקום וזה הזמן ליצור איתנו קשר ולשפר את החשיפה שלכם ללקוחות ואת המכירות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here