פירסינג - מדוע חשוב שיהיה מזהב אמיתי?
קרדיט pixabay

יופי הוא עניין של טעם ועיצוב המראה האישי שלנו הוא סטיילינג שאפשר לעשות לבד גם בלי קשר לבגדים ולנעליים. גוף האדם הוא יצירה אמנותית בפני עצמה, שהטבע יצר והאדם מנסה לייפות ולשפר כל הזמן, כל אחד לפי טעמו וההשראה שלו. מאז ומתמיד האיברים השונים הפכו להיות קנווס למחטי מקעקעים והאיברים השונים זכו לתוספות מעניינות בצורת פירסינג ועגילים שונים, למי שחובב את סגנון ההתקשטות העצמית הזאת. זה נהוג בתרבויות קדומות ולא זרה גם ליהודים. תכשיטים שונים מלווים את האנושות כבר שנים רבות ותכשיטי פירסינג אינם שונים בכך, מלבד בחומרים שמהם הם עשויים ונחשבים לבטוחים יותר לשימוש גם על ידי רופאים וגם על ידי אנשי המקצוע עצמם. ההעדפה הראשונה והיחידה כמעט היא פירסינג שנעשה מזהב אמיתי והיתרונות שלו אינם רק אסתטיים אלא בעיקר בריאותיים.

מה חשוב לדעת על פירסינג?

פירסינג והחדרת עגיל או תכשיט ממתכת לנקב בגוף יכול להיעשות בכל מיני מקומות בגוף וזה עניין של טעם והעדפה אישית. אבל זה גם חשוב לדעת ולהכיר את הסכנות שכרוכות בפירסינג לא בטוח על ידי מי שאינו מתמחה בכך ועושה את הנזק גם בניקוב עצמו וגם בבחירת תכשיט שאינו ממתכת איכותית שאינה מזהב. נהוג לחישוב שכל מה שנחוץ זה לשמור על סטריליות של התכשיט וההליך ועל היגיינה אישית שיפתרו את הבעיה או לפחות לא יגרמו לזיהום. זוהי טעות נפוצה משום שגם שימוש במתכת לא טהורה מסוכן לכם. מתכות שונות אינן טהורות אלא הן סגסוגות של חומרים שונים, אפילו כסף וזהב. לכן, לפני שבוחרים תכשיט חייבים לדעת גם ממה הוא מורכב והאם אתם יכולים להחדיר תכשיט כזה לנקבים פתוחים שנחשפים לזיהומים קשים ולתגובות רגישות. יש לא מעט אנשים שאלרגיים למתכות אלה ואפילו תכשיטי כסף אינם יכולים לענוד מבלי שהגוף יגיב באלרגיה לחלק מהמתכות בסגסוגת.

מה מסוכן בפירסינג שאינו מזהב?

חשוב לדעת שמתכות טהורות הן בעלות תכונות כימיות שונות שעלולות לגרום לתגובה אלרגית ואף לזיהום, הן בגלל החומרים המסוכנים והן משום שאי אפשר לחטא אותם כראוי בחומרים יעילים וחריפים. כשנקב פתוח ומדמם בא במגע עם תכשיט כזה הוא מתחיל להזדהם ונוצרת דלקת חריפה באותו מקום. המיקום של הפירסינג משמעותי גם הוא, כמובן, ולכן כל זיהום שנוצר בנקב עובר ומתפשט הלאה, וזה חשוב במיוחד ליד רקמות רכות כמו הפה, האף, איברי המין, הבטן ועוד. המיקום כל כך קריטי שהזיהום העמוק יכול גם להגיע למצב שהוא מתפשט ועלול לגרום למחלות נוספות. ידוע שיש אנשים שרגישים בגלל מומי לב שיכולים לפתח אנדוקרדיטיס ובכלל רצוי לוודא שעושים את הפירסינג במקום ששומר על סטריליות והיגיינה וגם מקפיד להשתמש בתכשיט זהב.

למה דווקא זהב?

תכשיטי זהב ופלטינה מוכרים כתכשיטים שאינם גורמים לזיהומים ולאלרגיות משום שמדובר במתכת אצילה בדרך כלל ולכן גם אפשר לחטא אותה בקלות מבלי לגרום לה נזק. אלרגיות קשות יכולות להיגרם אפילו מהניקל שנמצא בחלק ממכשירי הניקוב ולכן יש להיזהר מאוד. כשמדובר בזהב אמיתי מדובר בזהב של 14 קראט לפחות ומעלה ואת זה יודעים לפי התעודה שמצורפת לתכשיט והוא נקנה במקום אמין בלבד. כך שזה אינו רק עניין של העדפה אסתטית, אלא בריאותית לגמרי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here