על מה חשוב לשים דגש כאשר נרכוש מתקני משחקים לילדים

מתקני המשחרים בגני השעשועים הם כבר מזמן לא נדנדת עלה ורד, קרוסלה ומגלשה. בשנים האחרונות נעשים מחקרים רבים ומומצאים מתקנים חדשים עם הרבה חשיבה מאחורי כל מתקן ומתקן. בראיית הילד, גן השעשועים הינו חוויה מהנה בה הוא זוכה להתגלש, לטפס, לזחול ולהתנדנד. בראייתנו המבוגרים אנו למדים שהמתקנים הללו תורמים לילד הרבה יותר מהנאה פשוטה. הוא זוכה להתפתחות המוטורית שלו, חיזוק השרירים, יכולות האיזון והקואורדינציה, הגמישות ועוד…

בבואנו לרכוש מתקני משחקים כמובן שיהיה עלינו או לפחות מומלץ יהיה להתייעץ עם מומחה בתחום. יחד עם זאת, ליקטנו עבורכם בקצרה כמה דברים שעליהם נפרט בקצרה המהווים שיקולים מרכזיים בתכנון נכון:

  1. למי מיועד גן המשחקים? ישנן 2 קבוצות גילאים עיקריות ולכל אחת מתקני משחקים שונים בהתאם לשלבים בהם נמצאים הילדים וכמו כן לגובהם הממוצע. מתקנים לגילאי 3-4 והשנייה לגילאי 5+.
  2. רבים המתפתים ורוכשים מתקנים מעוצבים וצבעוניים יתר על המידה ופחות לוקחים בחשבון את התועלות אותן יפיקו המתקנים לילד.
  3. נבחר מתקנים אשר כל אחד מהם או שילוב של כמה מהם יעבדו על כל קבוצות השרירים של הילד (פלג גוף תחתון, עליון, אחורי וקדמי), מתקנים אשר יפתחו את הקואורדינציה ושיווי המשקל וגם כאלו לשם השעשוע בלבד כגון מגלשות.
  4. כמו כן מומלץ לרכוש מתקני משחקים המאפשרים ליותר מילד אחד להשתמש בהם ובכך הילד ייצור אינטראקציה חברתית מה שייפתח את הכישורים החברתיים שלו.
  5. גם לבחירת החומרים מהם יהיו עשויים המתקנים תהיה חשיבות. לפיכך, מתקני ברזל המצריכים תחזוקה לעתים פחות תכופות אשר יישמרו לשנים רבות אנו נתקין דווקא בפארקים וגני שעשועים ציבוריים שם גם ישנו חשש לוונדליזם. לעומת זאת, בגני ילדים נעדיף מתקני פלסטיק ופיברגלס ובמקרים רבים גם מעץ על מנת לתת לילד לחוש את החומר הטבעי ולהתחבר יותר לטבע.

רכישת מתקני משחקים זה לא משחק ילדים

חברת תעשיות ניר גלים הממוקמת בקיבוץ ניר גלים מתמחה כבר שנים בייצור ושיווק ריהוט, ציוד ומשחקים למוסדות חינוך רבים. לרבות ציוד לגנים ופעוטונים. תכנון גן שעשועים שיענה על כל צורכי הילד היא משימה השמורה לאנשי מקצוע בעלי יידע וניסיון רבים. לשמחתנו, כל ההון האנושי העובד בחברה הוא מקצועי אמין ומסביר פנים. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ובמהרה גם הילדים שלכם או של הגן שלכם ייהנו ויתפתחו עם מתקני משחקים אשר מחשבה רבה הושקעה בפיתוחם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here