בית חכם

תארו לעצמכם שאתם נכנסים אל הבית וכל האורות נדלקים מבלי שתצטרכו ללחוץ על המתג. תארו לעצמכם שכאשר אתם נמצאים מחוץ לבית ומישהו מתכוון לפרוץ אליו, אתם מקבלים התראה לטלפון הנייד. זה כבר לא מדע בדיוני, העתיד כבר כאן. בזכות טכנולוגיית הבית החכם, אפשר להגיע רחוק וההתקנה שלו מתבצעת די בקלות.

בית חכם: כל היתרונות

אין לכם עדיין אפליקציה ש"מדברת" עם השלט של המזגן? אתם עדיין צריכים להתקשר לאחד מבני המשפחה כדי שידליק את הדוד בזמן שאתם נוסעים מהעבודה הביתה? בבית חכם אין דברים כאלה. אלה כמה סיבות טובות לעבור לטכנולוגיית בית חכם:

  • אתם תחסכו בחשמל – במסגרת הבית החכם תוכלו לחסוך בצריכת החשמל. על ידי הפעלה אוטומטית של מתגי הכיבוי וההפעלה, תוכלו לחסוך בחשמל באופן משמעותי. נוסף על כך, גם אם יצאתם מהבית ושכחתם לכבות את האור בחדר, אין מה לדאוג. המערכת החכמה עושה זאת בשבילכם.
  • מתאים לשומרי שבת – אם אתם מקפידים שלא להדליק את האור בשבת, תוכלו להגיד שלום לשעון השבת המסורתי. מערכת הבית החכם תדע לכבות ולהדליק את החשמל בהתאם לצורך.
  • מראה אסתטי – המתגים של המערכת החכמה הם מתגים עדכניים ואסתטיים. אתם יכולים לשכוח מהכבלים המסורתיים הפזורים בכל פינה ומפריעים למעבר שלכם. מדובר במתגים חסכניים ומעוצבים החסינים מפני אש ומים. כך שכדי להדליק אותם, אתם יכולים לגעת בהם בידיים רטובות.
  • לשלוט מכל מקום – באמצעות אפליקציה המתחברת למכשירי החשמל בבית, אתם יכולים לשלוט במכשירים גם כשאתם נמצאים מחוץ לבית ואפילו בחו"ל.
  • לא מפריעה לאינטרנט הביתי – מערכת הבית החכם משדרת בגלי Z-Wave שאינם מפריעים ל-Wi-Fi הביתי.
  • יש לה חיישנים – למערכת הבית החכם יש חיישנים חכמים המגיבים לסביבה. כך לדוגמה, אם האוויר בחדר נעשה דחוס מדיי, החלונות ייפתחו באופן אוטומטי.

להקפיד על אבטחה נכונה

הבית החכם מקל על חיינו ופוטר אותנו מלעקוב אחר המכשירים החשמליים בכל עת. עם זאת, אחד הנושאים הבעייתיים יותר הוא עניין האבטחה. מכיוון שהבית החכם מחובר לאינטרנט, הוא חשוף לפגעיהם של האקרים מזדמנים. משום כך, אם אתם מחליטים לעבור לטכנולוגיית הבית החכם, כדאי להשקיעה באמצעי אבטחה טובים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here