כשחברים אומרים לכם שהם יוצאים לטייל בארץ, אתם מיד חושבים על טיולים בצפון. אתם מדמיינים את החברים שלכם מדלגים מעל פלגים ונחלים, קוטפים פרח ומטפסים על הרים ירוקים. אך כל היופי שבטיולים בארץ הוא שלא מוכרחים לטייל בצפון הירוק, אלא אפשר מדי פעם לקפוץ גם לדרום ולהכיר טוב יותר את המדבר. וזו ייחודיות הקיימת בארץ – מדבר.

להכיר את יופיו של המדבר

עבור תיירים רבים מחו"ל (ובמיוחד מאירופה שבה אין מדבריות), המדבר נחשב למקום צחיח וחסר חיות. מקום שבו אפשר לראות רק חול וחול מכל עבר. אבל אנחנו הישראלים יודעים שאין כמו המדבר. אלה כמה סיבות לטייל במדבריות של ישראל:

  • להכיר את הצמחייה המדברית – בניגוד למה שרבים עלולים לחשוב, המדבר הוא מקום פורח למדיי, וזאת בזכות הצמחייה שמצליחה לשרוד גם בתנאים בלתי פשוטים. כי בעוד שצמחי צפון הארץ נהנים מנחלים זורמים במשך מרבית עונות השנה, הרי שצמחי המדבר נאלצים להתאמץ יותר כדי לשרוד את תנאי היובש. לאורך השנים, פיתחו צמחים אלה תכונות ייחודיות המסייעות להם להתגבר על הקשיים.
  • להכיר את בעלי החיים – במהלך הטיול שלכם במדבר, תוכלו להבחין בבעלי חיים שונים השוכנים בו: יעלים, שועלים, תנים, צבועים, זאבים, נשרים ועוד.
  • ההרים הגבוהים – כאמור, המדבר הוא לא רק חול. אפשר לטפס על ההרים הגבוהים וליהנות מהנוף הנשקף מהם.
  • לראות את הכוכבים – בחדשות מדווחים על מטר מטאורים? המדבר הוא המקום המושלם לצפות בו הוא המדבר. תוכלו לראות את מטר המטאורים בפרט ואת הכוכבים היפהפיים בכלל, מכיוון שהמדבר רחוק מהתאורה העירונית.

מתכוננים לטיול במדבר

טיול במדבר יכול להיות מעניין ומרתק, אך חשוב להקפיד על כמה כללים כאשר יוצאים לטיול. יש לזכור שמזג האוויר החם של המדבר עלול לגרום להתייבשות. משום כך, חשוב להצטייד במים – ומומלץ להביא בקבוקים של שני ליטרים לפחות. נוסף על כך, יש צורך להתלבש בהתאם – ללבוש בגדים ארוכים להגנה מפני הקרינה, וכן נעליים סגורות אשר יגנו עליכם מפני קוצים, דרדרים, נחשים ועקרבים. ולבסוף, אם אתם עייפים מפני ההליכה, תוכלו להזמין צימר בדרום שכולל בריכה, חדרים מרווחים ופינוקים נוספים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here