ניקוי חלונות בשיטת עשה זאת בעצמך

בישראל כמו בישראל, כולנו אוהבים לחסוך כמה שיותר, תמיד נעדיף לעשות את הדברים בעצמנו מאשר לשלם סכומים של כסף לאנשי מקצוע. אבל גם החסכנים הגדולים ביותר יבינו שמדובר במשוואה פשוטה של זמן מול כסף. אבא שלי תמיד אמר לי שאם כבר לעשות משהו, אז לעשות אותו על הצד הטוב ביותר. כשמדובר בניקוי חלונות, הדרך לקבלת תוצאה מושלמת היא דיי פשוטה, אך אין ספק שמדובר באחת מהמשימות הפחות מועדפות בבית. אך המצב לא חייב להיות כך, יש מספר טיפים פשוטים שיכולים להקל עליכם במשימה ואפילו לעשות אותה בכיף וליהנות במהרה מחלונות נקיים בבית. במאמר הבא נסקור עבורכם טיפים שווים במיוחד לניקוי חלונות בבית.

ניקוי חלונות – לעשות את זה לבד באיכות מקסימלית

ישנן לא מעט שיטות לניקוי חלונות יעיל, בערך כמספר חומרי הניקוי והציוד הנלווה לפעולה, אנחנו בחרנו להתעמק בשיטה היעילה ביותר אך הזולה ביותר. משמעות הדבר היא שהטיפים מוכוונים למנקה הביתי ושימוש בציוד שאמור להיות בבית, כדי שלא תוציאו כסף מיותר על חומרים.

  • לפני הכל, פרקו את החלונות – על מנת לא ליצור קשיים מיותרים ועל מנת שתוכלו להגיע לכל חלקי החלון בקלות משני צדדיו, הוציאו את החלון מהמסילות שלו והתחילו לנקות כאשר הוא מנותק מהמסגרת הרגילה שלו.
  • סדר עבודה – תארגנו את המחשבות, תארגנו את הציוד ונסו להבין באיזו צורה אתם הולכים לעבוד לפני שממש תתחילו לעשות זאת. זה ישפר את יעילות העבודה ואת משך המשימה. רכי כולנו רוצים להפוך משימות לקלות יותר, לא ככה?
  • בצעו ניקוי על יבש תחילה – הצורה הנכונה ביותר להסיר שכבה של אבק מבלי להשאיר סימנים או כתמים מיותרים היא ניגוב ראשוני ל סמרטוט יבש. הסמרטוט יוריד את השכבה הראשונית (והעבה יותר) בצורה טבעית ובקלות יחסית, כך תוכלו להתפנות ללכלוך הקשה מבלי לייצר בוץ ולהכתים את הסמרטוט באבק רטוב ( ולהימנע מפעולת הסחיטה החוזרת)
  • השפריצר והסבון – אין צורך בשימוש בסבון מיוחד, סבון כלים פשוט מספיק בהחלט. עיברו על כל החלון בצורה יסודית, שיפכו המון מים ולבסוף בצעו ניגוב נוסף עם שפריצר לניקוי חלונות.
  • ניגוב אחרון על יבש – הגראנד פינאלה שיחזיר את הברק לחלון שלכם – ניגוב על יבש עם מטלית חמימה. אדי החום יגרמו לחלן שלכם להבריק, זהו טיפ המומלץ בחום!
  • לא לשכוח לנקות את המסילות – השתמשו בהרבה מים על מנת להוריד את כל הלכלוך הקשה שהצטבר בכל החודשים שלא ניקיתם את מסילות החלון (אנחנו יודעים שאף אחד לא בצבע את החלק הזה בצורה שוטפת, גם אחת לחודשיים זה בסדר)

לסיכום

ניקוי חלונות לא חייב להיות משימה מעיקה כמו שכולם חושבים, כל מה שצריך זה קצת מוטיבציה, קצת ידע לשיפור היעילות והתוצאה ובעיקר מוזיקה טובה שתעביר את הזמן. שיהיה חלון נקי לכולם!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here