ניקוי חלונות בבית – לעשות את זה נכון

רבים מאתנו מאמינים שניקוי חלונות בבית הינו המשימה המעצבנת ביותר מבין שאר משימות הניקיון. זה מרגיש כמו פעולה מורכבת וחסרת כל פרופורציה המשלבת מים, סבון ובעיקר, עבודה קשה. אבל אם להגיד את האמת אין כלל סיבה לחשוב כך. נחלק את הטיעון הזה לשניים: ברגע שאנו מבינים את חשיבות הפעולה, ברגע שאנו רוצים לייצר אווירה נעימה בבית, שטופת אור וניקיון, ניבן בצורה אוטומטית את החשיבות של ניקוי חלונות בבית. כאשר ניגש למשימה באהבה, חצי מהקושי נפתר. עכשיו רק נשאר העניין הטכני. כיצד לעשות את זה בקלות וביעילות? במאמר הבא נחלוק מספר טיפים יעילים במיוחד שיסייעו לכם להפוך את המשימה לנעימה ויעילה במיוחד. מוכנים? בואו נתחיל!

טיפים יעילים במיוחד לניקוי חלונות בבית

הטיפים שאנו הולכים לתת במאמר זה אינם טכניים, אנו יוצאים מנקודת הנחה שמי שקורא מאמר זה, מבין דבר אחד או שניים בניקיון. הטיפים שאנו הולכים לחלוק הינם טיפים שיעזרו לכם להפוך את המשימה ליעילה ואפילו כיפית על מנת להחדיר בכם מוטיבציה לבצע את המשימה בכיף ועל הצד הטוב ביותר ובכך, לשפר את נראות הבית שלכם. (כמובן שהיינו כותבים את אותן המילים גם אם מאמר זה היה מדבר לבעלי עסקים וכו'…)

  • סדר למען יעילות – לפני שתתחילו, וודאו שכל הציוד נמצא בהישג יד. סמרטוט יבש, סלי, סבון (סבון כלים בהחלט מספיק), שפריצר עם נוזל לניקוי חלונות, נייר סופג או נייר עיתון ומגב. כל מה שנחוץ לניקוי חלונות בשיטה הביתית. ברגע שאתם רואים את כל הציוד פרוש בפניכם, כבר הקלתם על המשימה לפחות ב-30%.
  • סמרטוט יבש לפני הכל – לפני שצוללים למשימה באופן מלא, מומלץ מאוד לעבור עם סמרטוט יבש על החלונות על מנת להוריד את שכבת האבק הראשונית. פעולה זאת תחסוך לכם זמן רב. אבק הופך לגושי ובוצי כשהוא מתערבב עם מים, דבר המקשה על הסמרטוט הלך לשמור על יעילותו לאורך זמן ומאלץ אותנו להעביר שטיפה על הסמרטוט לעיתים דחופות יותר ובך מקשה על הניקוי.
  • להימנע מפעולות אגרסיביות – ניקוי חלונות הינו דבר עדין. כל פעולה אגרסיבית עלולה לגרום נזק ושריטות מיותרות לחלון. אם אכן מדובר בלכלוך קשה אשר אינו מתנקה בצורה קונבנציונלית, ניתן להשתמש בסכין גירוד מיוחדת לניקוי חלונות, מומלץ ביותר לא להשתמש בשום סכין שאינה מיועדת למשימה.
  • הקפידו לחזור על הפעולה אחת לחודש לפחות – זה בעצם כמו שרשרת טעויות, אתם לא מנקים כי אתם מתעצלים – נוצר לכלוך קשה. כשהחלטתם שהגיע הזמן לנקות, אתם מגלים שיש לכלוך קשה, אז אתם שוב מתעצלים. ככול שתקפידו על ניקיון החלונות, כך המשימה תהפוך לקלה יותר מפעם לפעם.

ישנם לא מעט טיפים ושיטות לבצע ניקוי חלונות מושלם. אך הטיפ העיקרי שנוכל לתת הינו כך: אין לכם סיבה להתעצל, מדובר בבית שלכם. בית אחראי לאנרגיות שלכם ושל בני משפחתכם. חושב לדאוג לו ולצרכים שלו על מנת לשמור על אנרגיה טהורה בבית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here