משכנתא לזוגות צעירים - טיפים

לקיחת משכנתא היא אחת הפעולות החשובות שתבצעו בחייכם והיא צעד שישפיע עליכם בכל הנוגע להתנהלות כלכלית יום יומית, היא תשפיע על גובה הריביות שתשלמו לכל אורך התקופה, ועל משך השנים בהן תהיו מחויבים להחזיר את ההלוואה הגדולה  – הלוא היא המשכנתא שלקחתם מהבנק.

אם אתם זוג צעיר אשר נמצאים בתהליך רכישת דירה, חשוב שתקבלו כמה טיפים נכונים מהיועצים.

אתם רוצים לבחור את מסלול המשכנתא המתאים ביותר לכם. אבל כיצד עושים זאת נכון?

משכנתא לזוגות צעירים - טיפים

המומחים בייעוץ למשכנתאות מסבירים:

בחירת משכנתא לזוגות צעירים – בחרו מסלול הלוואה אשר מתאים לכם ומתאים לזוגות צעירים. לקיחת משכנתא לרכישת בית ראשון היא שונה ממשכנתא לבית שני או לקנייה של נכס שלישי ולכן חשוב להדגיש מול הבנק שמדובר בדירה חדשה וזאת כדי שיוצעו לכם המסלולים המתאימים לכם.

בדיקת הצעות וביצוע השוואה – נסו מלבד פנייה אל הבנק שלכם, לפנות אל בנקים אחרים לקבלת הצעות ומסלולים למשכנתאות ובצעו השוואה בין המסלולים השונים. היעזרו במומחים בייעוץ למשכנתאות, כדי לקבל המלצות על המסלול שיתאים לפרופיל הפיננסי שלכם ויהיה נוח.

חברת ייעוץ משכנתאות יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי אם לא מאות אלפי שקלים! שימו לב כי אתם בודקים את המסלולים ללקיחת משכנתא, כאשר כיום ישנן שלל מסלולי משכנתא מותאמים לזוגות צעירים או לכאלה שרוכשים דירה ראשונה, חלקם עם ריביות משתנות, חלק מהמסלולים הינם בתוספת ריבית צמודה למדד, הלוואת גרייס, בלון ועוד. נסו לחקור ולהבין יותר אודות כל הלוואה/ משכנתא.

שימו לב לריביות – חשוב לשים לב לריביות אשר מתווספות למשכנתא. ריביות הן אלה אשר יהפכו את המשכנתא ליקרה ובלתי אפשרית, או לנוחה יותר.

גודל ההתחייבות – אל תבצעו התחייבויות שלא תוכלו לעמוד בהן. גם אם יש לכם פנטזיה על בית פרטי עם גינה, ייתכן ובמידה וההלוואה גדולה מידי תצטרכו לדחות לעת עתה את החלום ולהתפשר לכמה שנים על דירה קטנה או בבניין. עם הזמן תוכלו לנסות למכור את הדירה שרכשתם: מה שיניב לכם רווח ומספיק הון כדי לרכוש את הבית שחלמתם עליו.

אל תגידו 'כן' מיד – נסו להתייעץ עם המומחים, לבדוק את האופציות שלכם ושבו יחדיו במקום שקט כדי לוודא כי התנאים וגובה החזר המשכנתא החודשי המקובל על שניכם. בכך תהיו ערוכים יותר לקראת הבאות. חשוב לדעת כי רכישה של דירה ראשונה מחייבת ייעוץ של המומחים ולכן אם אתם זוג בתחילת דרכו, יש להתייעץ ולהבין יותר.

לסיכום, אם אתם רוכשים דירה ראשונה, פנו אל המומחים אשר ייסעו לכם בכל בחירה, תוך ייעוץ, הכוונה, ייצוג מול הבנקים ובחירת הדרך הטובה ביותר אל המשכנתא.

הכתבה נכתבה ע"י חברת קפיטל פקטור משכנתאות המספקת שירותי ייעוץ והכוונה בנושא משכנתאות ונדל"ן.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here