מי ואיך יכול לקבל אזרחות ישראלית

מי ואיך יכול לקבל אזרחות ישראלית
קרדיט canva

נושא קבלת אזרחות ישראלית לתושבי מדינה זרה מתחלק לשני חלקים עיקריים: כאשר מדובר על אדם יהודי ישראל היא מדינה המעודדת קליטה ועליה ובמסגרת חוק השבות כל אדם יהודי יוכל לעלות ארצה, לקבל סל קליטה שיעזור לו להשתלב בארץ ולפתוח בחיים חדשים בישראל. הדבר שונה לחלוטין כאשר אדם זר יגיש בקשה להתאזרחות. אם אינו יהודי מדובר על תהליך מורכב וארוך אם בכלל תהיה הסכמה מצד הרשויות לפתוח בתבליך ההתאזרחות. כאשר מדובר בבן או בת זוג של אזרח ישראלי הדבר יהיה קל יותר- יהיה בסיס לכך שהוא יקבל אזרחות ישראלית בסופו של דבר אך יהיו לא מעט מכשולים שיצטרך לעבור ותנאים בהם יצטרך לעמוד כך שליווי של עורך דין המומחה בתחום זה הוא רצוי מאוד.

תהליך ההגירה וקבלת מעמד תושב קבע

כאמור, מדובר בתהליך לא קל. גם כאשר מדובר על יהודי שיכול במסגרת חוק השבות לעלות לישראל עדיין ישנה פרוצדורה שיש לעבור. יש הגיש בקשה למשרד הפנים להגר למדינת ישראל. הגירה לישראל תהיה פשוטה יחסית עבור יהודים, ובמסגרת התיקון שנעשה ב 1970- גם ילדיהם ונכדיהם יקבלו את הזכות לעלות לישראל אלא אם כן החליטו שלא להיות יהודים. עדיין, כדי שהדברים יהיו קצרים ופשוטים ככל האפשר, שלא יהיה חוסר במסמכים ו"סחבת" כדאי להיעזר בעורך דין מומחה להגירה המכיר היטב את התהליך ואת הדרישות. כאשר מדובר על בן זוג של אזרח ישראלי או יהודי מדובר בהליך מורכב הנמשך כ 5 שנים ואף יותר. זאת במטרה למנוע נישואים פיקטיביים למטרת קבלת מעמד אזרח בישראל בלבד.

סוגים של אשרות כניסה לישראל

כמו במדינות רבות אחרות, גם לישראל יהיה צורך בויזה במצבים שונים. ישנם מספר סוגים של ויזה לישראל. סוג הויזה הראשון הוא ויזת תייר. כל אדם המגיע לישראל שוהה בה עם אשרת תייר. כאשר זו מדינה שלישראל יש הסכם דו צדדי איתה כמו ארה"ב, מדינות האיחוד האירופי ועוד, אשרת תייר תינתן עם ההגעה. במדינות אחרות כמו מדינות אפריקה, סין ועוד התיירים המעוניינים להגיע לישראל יצטרכו להיערך  מראש ע"י פניה לשגרירות או לקונסוליית ישראל במדינתם. ויזה זו נקראת 2B. סוג ויזה אחר הוא ויזה למטרת עבודה- 1B. ויזה זו מיועדת לעובדים זרים. היא תקפה לשנה וניתן להאריכה עד תקופה של כחמש שנים. ויזה מסוג 4B מיועדת למעוניינים להתנדב בישראל. בתוך ויזה לעבודה בישראל נעשית הפרדה בין עובדים זרים בעבודות כמו בניה, חקלאות, סיעוד ועבודות מסוג זה לבין מומחים זרים.

מאמרים נוספים
מותר? כדאי? מה יוצא לי מזה?
נושא כתיבת עבודות אקדמיות בתשלום הפך להיות בשנים האחרונות נשוא...
הכירו את טרנד 'קוקטייל המסקרה' המככב ע"י אושיות אופנה ב -TikTok
ריסים ארוכים ונועזים לעולם לא ייצאו מהאופנה, כך עולה מהטרנד...
מותג הפרימיום הצרפתי LIERAC PARIS ייכנס לראשונה לרשת סופר-פארם
מותג היוקרה LIERAC PARIS המשווק בישראל ע"י חברת קוסמן ביוטי,...
האם השכרה של מדפסות מתאימה לכם?
האם השכרה של מדפסות היא אופציה טובה עבורכם? זה תלוי כמובן בצרכים...
פתרונות מחשוב לארגון המעסיק מעל 100 עובדים
עסקים בעלי מעל 100 עובדים, מתמודדים עם אתגרי מחשוב ייחודיים,...
שליח מהיום להיום
אינספור מצבים או סיטואציות בחיים יכולים לגרום לכך שאדם זה...
מטען נייד תלת פאזי: כך תוכל לטעון את הרכב החשמלי שלך במהירות הבזק
בשעה טובה עברתם לרכב חשמלי וגם התקנתם עמדת טעינה ביתית....
כך תעסיקו את ילדיכם בחופשה המשפחתית באילת
בילוי חופשה באילת עם הילדים יכול להיות מהנה או מאתגר,...
מעצבת פנים בתל אביב
מעצבת פנים בתל אביב מתכננת בתים, דירות ומבנים עסקיים עבור...
מי ואיך יכול לקבל אזרחות ישראלית
נושא קבלת אזרחות ישראלית לתושבי מדינה זרה מתחלק לשני חלקים...
דילוג לתוכן