כספת ביומטרית
קרדיט PIXABAY

זירת הכספות לא מפסיקה להתחדש בשכלולים טכנולוגיים המעצימים את רמת האבטחה לשמירה על פריטים יקרי ערך.
המגמה המובילה בתחום היא של כספת ביומטרית המאפשרת את פתיחתה ונעילתה באמצעות סריקה של טביעת אצבע. היות ולכל אחד יש טביעת אצבע אינדיווידואלית שלא ניתן לזייף, סוג זה של כספת נחשב לאמין במיוחד.

מדוע מנעול ביומטרי לכספת?

כספת ביומטרית מתאימה למי שמעוניין בכספת בטוחה ונוטה לשכוח סיסמאות או לא רוצה להתעסק עם שינוי הקוד אלא מעדיף שהכספת תזהה שהוא בעליה או שיש לו הרשאה וגישה, זאת על ידי סריקה מהירה של טביעת אצבע או רשתית העין, שהינם בעלי מאפיינים ייחודיים לכל אדם ואדם.
כספות אלה מבוססות על תיעוד התכונות של טביעת האצבע או רשתית העין בפורמט דיגיטלי מוצפן. כלומר הכספות מכילות קורא שיוצר תמונה דיגיטלית של טביעת האצבע האישית.
יש כספות עם רמות DPI שונות וככל שרמת ה-DPI (יחידת מידה של כושר ההפרדה בסריקה) גבוהה יותר כך הקורא מאובטח יותר.
השימוש בכספת ביומטרית הוא נוח, כיוון שניתן לגשת לכספת בכל עת תוך הנחת האצבע על הסרוק ולא מעבר לכך ואין צורך לשמור מפתח שעלול להיגנב או ללכת לאיבוד.
הפתיחה והנעילה המהירות אידיאליות במיוחד במצבי חירום בהם רוצים לחסוך זמן – לפתוח או לנעול את הכספת במהירות המרבית.
הדגמים של כספות ביומטריות הוא רחב וישנן כספות המאפשרות גם לשמור מראש משתמש טביעות אצבע וכך לאפשר גישה למספר משתמשים.
תכונה זו רלבנטית לשימוש בכספת של מספר בני משפחה או עובדים במשרד וכמובן שאפשר לשנות את הרישום בכל עת, במידה ולקוח עוזב או לא מעוניינים יותר לתת הרשאה אלא לבטל את הגישה של משתמש מסוים.
אי אפשר לפענח או לנחש כניסה באמצעות טביעת אצבע אלא זקוקים לאצבע של המשתמש ויש לשים לב מבחינת דגמים שמדובר בדגם אמין שלא מבצע סריקה כוזבת ולבחון כיצד הדגם פועל – באמצעות מקור חשמלי או בסוללה.
יש לבדוק גם איך עובדת הכספת: על פי טביעת אצבע, מבנה הפנים או זיהוי הפנים, הגיאומטריה של היד, סריקת רשתית או קשתית העין או כשכבת הגנה נוספת – עליה לזהות מספר רכיבים על מנת להיפתח ולהינעל.

כספות חכמות במתחם מאובטח

הדרך הטובה והבטוחה ביותר היא להחזיק כספת ביומטרית במתחם כספות מאובטח מהסיבה הפשוטה שלכספת ביתית יש מגבלות. היא אינה נתונה להשגחה בכל זמן ופורצים מתוחכמים עשויים למצוא דרכים לפרוץ לבית ולכספת.
לכן, כדאי לאתר מתחם כספות פרטי מאובטח המהווה אלטרנטיבה גם לכספת בנקאית, שגם לה יש מגבלות כמו זמני המתנה ארוכים, ביקורים בתדירות מוגבלת ורק בשעות פעילות של הסניף וכן אבטחה בעת פעילות הסניף ומגבלות על אחסון פריטים מסוימים.
לעומת אופציה זו, מתחם כספות פרטי כמו של רותנים המציעים מתחמים בפרישה ארצית עם מנגנוני הגנה מתקדמים.
המתחמים מאובטחים על ידי מאבטחים בנשק שנבחרו בפקידה וכן המתחם מגובה במערכת לזיהוי פגיעות ומתממשק גם עם מוקד אבטחה לגיבוי.
הכספות הביומטריות נפתחות על ידי סריקה וכן עם כרטיס קרבה חכם של שוכר הכספת כשמדובר בדגמים מחומרים עמידים בסטנדרטים המחמירים ביותר. ניתן להפקיד גם יצירות אמנות וליהנות מתאי התבודדות דיסקרטיים וטרקלין המתנה.
הגישה לכספת היא בכל עת שמתחשק כאשר הביקורים אינם מוגבלים בתדירות או בזמן ופתוחים 24/7 מסביב לשעון בכל ימות השנה.
מדובר במערכת משומנת ומתוחכמת הכוללת גם מערכת כספות ביומטרית באיכות גבוהה עם חיישנים מתקדמים וגם אבטחה אנושית ומערכות מגבות להשגת שקט נפשי מקסימלי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here