מקל כסא

עם הזמן רבים מבינים, שטעם החיים נמצא היכן שמעניקים תשומת לב ומתמקדים בעשייה, זו לא הכמות אלא האיכות הם יגידו, יחייכו קלות וישמחו בחלקם. בין אם אתם מתהלכים על רגליכם ובין אם בעזרת מקל הליכה מתקדם עם פנס ואזעקה, רצינו להכיר לכם מסלול טיול מהפנט שמשלב בין אוכל טוב, אווירה רגועה, חברה מתאימה וכמובן נופיה של אירופה הקלאסית. מהדנובה ועד הריין – טיול שייט לבני הגיל השלישי.

לטייל בספינת תיירים

נהר הדנובה זורם בווינה ובו שמונה גשרים את ספינות המלחמה החליפו בחלוף השנים ספינות תיירים, המבטיחות פאר לצד נוחות, איכות, תכנים היסטוריים ותרבותיים ושפע של נוף נפלא המשקיף אל עבר ארבע ערי בירה אירופאיות מרכזיות: ברטיסלבה (סלובקיה), בודפשט (הונגריה) (העיר שמחוברת משני עברי הדנובה) וינה (אוסטריה) ובלגרד (סרביה) כל עיר משמשת בפני עצמה מרכז תרבותי שוקק ומהווה לעיתים את החיבור היחיד של המדינה אל עבר מקור מים. בחלקים הצרים של הדנובה בין ברטיסלבה לווינה נשקף נוף פנורמי מרהיב של טירות ברטיסלבה לצד קו החוף של וינה. יש האומרים, שבנקודה זו נשקף אף הנוף היפה ביותר בנהר. אורכו של הנהר השני בגודלו באירופה משתרע על פני אלפיים שמונה מאות ושישים ק"מ ובמהלך השייט נעים בין עשר מדינות שונות. חדי העין יוכלו להבחין בשביל האופניים הנמתח לכל אורכו של נהר הדנובה.

מקל הליכה מתקפל עם פנס ואזעקה

מסלולי טיול רווחים

כיום יש מספר חברות המפעילות משטים יוקרתיים לאורך הדנובה, חלקן מציעות מסלולים המתמקדים במקטעים היפים ביותר בנהר (מהדנובה ועד הריין שמחוברים ביניהם בתעלה) או להיפך מגרמניה לכיוון הים השחור. במקום פועלות מספר אניות פאר ממדינות שונות. המסלולים נעים בין שבוע לעשרה ימים, בדרך כלל בפנסיון מלא כאשר הלינה מתרחשת על הסיפון. חשוב לציין, שמימי הדנובה רגועים מאוד, ולכן השייט עובר בנעימים ובבטיחות.

לאן טסים? למינכן.

רוב החברות הישראליות שמציעות מסלולי שייט מודרכים על הדנובה מתחילות את הטיול בעיר פאסו במחוז בוואריה. זוהי נקודה חשובה המחברת בין שלוש ערים ומציעה לצד שייט רגוע ומהנה אף טיול בין רחובות ציוריים, התוודעות לנופים אירופיים, הלקוחים כמו מתוך גלויה וביקור בעמק היין ומוסדות המגלמים את אדריכלות ואומנות הבארוק המהודרת. הספינה לעיתים תשמש כבית מלון מפואר, לעיתים כמעוז לינה ולעיתים כמעוז בילוי. אך עיקר הטיול מתרחש בעיקר בין הערים הנושקות אל הדנובה בקצב המאפשר לספוג את האווירה הרגועה ולעיתים במקומות בהם עצר הזמן מלכת.

מקל מתקפל עם פנס

מדוע סיור על הדנובה מתאים לבני הגיל השלישי?

מרחק הטיסה הקצרה, ההדרכה הצמודה והדאגה לכל השירותים הנלווים הן רק חלק מהסיבות, שהופכות את טיולי השייט על הדנובה לאפשרות קוסמת במיוחד הן לבני הגיל השלישי המטיילים בגפם והן לבני הגיל השלישי המטיילים עם בני משפחתם או חברים. בארץ ישנן חברות המציעות טיולים בהם עיקר האוכלוסייה מורכבת מבני הגיל השלישי, החולקים תחומי עניין משותפים. גם כאן בדומה לכל טיול אחר בגיל השלישי מומלץ מאוד להצטייד במרשם בינלאומי (במידה ונלקחת תרופה למחלה כרונית) תרופות קבועות, אמצעי עזר כמו מקל כיסא טלסקופי,  וכן מקל הליכה עוזר לקום נעליים נוחות, בגדים נוחים וביטוח בריאות מתאים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here