מאווררי תקרה – המדריך המלא

ארץ ישראל ידועה כמדינה שמרבה בשימוש מזגנים. בחודשי הקיץ (מרבית השנה) אנו חווים טמפרטורות גבוהות וחום מעיק וכתוצאה מכך אנו נוטים לברוח אל עבר המזגן. ובכן, מיזוג אוויר משפיע עלינו בצורה חד משמעית אך בסופו של יום מדובר על מכשיר שצורך המון חשמל, מייקר לנו בצורה משמעותית את העלויות החודשיות, פוגע בבריאותנו ובנוסף פוגע באיכות הסביבה.

כמובן שלא נוכל להסתדר בקיץ ללא פתרון אוורור ולכן מאווררי תקרה מסוגלים לייצר את האלטרנטיבה האידיאלית עבורנו. השימוש במאווררים מאפשר לנו להתרענן ולהימנע מכל חסרונות המזגן בו זמנית .

כיצד המאוורר בנוי?

מדובר על מכשיר די גדול שממוקם בתקרת ביתנו. ישנו מוט תלייה שמתחבר מצד אחד לתקרה ומהצד השני אל גוף המאוורר ששם שוכן המנוע ומעליו מגן דקורטיבי במרבית המקרים. מעבר לכך, ישנם ארבעה להבים אשר בנויים בזווית מסוימת ועל פי העוצמה הנבחרת הם ינועו בתנועה מעגלית וייצרו תנועה אוויר לכיוון הרצפה.

כל היתרונות של מאווררי תקרה מול מזגנים

  1. חיסכון בחשמל – מזגן ממוצע בעל 1 כ"ס אשר מופעל על 24-25 מעלות, צורך 45-50 אג' לשעה. אם נוריד את המעלות הסכומים יכולים להגיע גם ל-70 אגורות לאותו משך זמן. מאוורר התקרה לעומת זאת צורך חשמל בצורה מינימליסטית ולכן במשך 20 שעות פעולה העלות תעמד על 40-50 אגורות. מדובר על הפרש משמעותי וחיסכון חודשי שעלול להסתכם במאות שקלים.
  2. פגיעה בבריאות – האוויר שהמזגן מייצר אכן נעים ונמוך בהרבה מזה של המאוורר אך עם זאת חשוב להבין שהאוויר המלאכותי הזה עלול לפגוע משמעותית בבריאותנו. האוויר הקר עלול לגרום לכאבי גרון, התקררות וכאשר מדובר על אנשים שיש להם בעיות נשימה הסיכון גדל פי כמה וכמה. נרשמו מספר פעמים התקפי קוצר נשימה לחולי אסטמה שישנו עם מזגן דולק במשך כל הלילה.
  3. פגיעה באיכות הסביבה – פלט המזגן נוצר על ידי המדחס והמנוע. מדובר על צריכת חשמל גבוהה שגורמת לקצב שריפה גבוה יותר של דלק וכתוצאה מכך גדלה משמעותית פליטת הפחמן הדו חמצני ולהגדלת החור באוזון.

אז איך בוחרים מאוורר תקרה?

בחירה של מאוורר תקרה תדרוש מכם לשים לב לכמה פרמטרים. כמובן שרצוי תחילה להחליט על תקציב בכדי להימנע ממקומות שאינם רלוונטיים ולבזבז זמן. רצוי לבצע בדיקה ראשונית באינטרנט ולבחון את החנויות והמבצעים השונים, הקפידו להתחשב בפן העיצובי של הבית מפני שמרבית המאווררים הפכו לסמל עיצובי שאמור להשתלב עם הסגנון של שאר הבית.

בשלב זה, תוכלו לגשת כבר בעצמכם לחנויות השונות ולנסות לחפש את הפריט שישתלב עם כל הדרישות שלכם. חשוב לזכור, מאווררי תקרה נפוצים מאוד בישראל ואצלנו בסוהו אייר תוכלו להתרשם ממגוון מאוד רחב של המון סוגים וצבעים. בלחיצת כפתור תוכלו לבצע הזמנה עד הבית וליהנות ממוצר חסכוני שיעביר לכם את חודשי הקיץ בנעימות.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here