למה לשים לב כשבוחרים מצעים איכותיים

אם נחשוב רגע לעומק – מיטת השינה שלנו אמורה להיות המקום הנעים ביותר בבית, בחירת מצעים למיטה היא בגדר "הלבשת" המיטה. לכן, בחירה נכונה של מצעים למיטה יכולה להיות ההבדל בין שנת לילה מלאה ועריבה לבין שינה רעועה, קטועה ולא מספקת.

בחירת הבד

בראש ובראשונה, לפני עיצובים, לפני צבעים ולפני כל שאר המאפיינים – הכי חשוב לוודא שמערכת המצעים שנבחר תהיה נוחה עבורינו, כמו גם איכותית. נסו מספר סוגי בד לפני שתחליטו, ובחרו את סוג הבד הנעים ביותר לעורכם. שימו לב, התחושה שאתם מקבלים מהבד בזמן שאתם מעבירים אותו על העור היא התחושה שאיתה תצטרכו להתמודד כל הלילה, וכאשר כל משקל הגוף משפיע – מדובר על עוצמה הרבה יותר גבוהה של תחושה. נסו לקבל השראה מחברים, על פי סוגי הבד בהם הם משתמשים בחדר השינה, אבל קחו בחשבון שישנו סיכוי סביר שהבד שנעים עבורם לא בהכרח יהיה נעים לעורכם. בד כותנה נארג בצורה ובצפיפות שונה מאשר בד מעורב סאטן/כותנה, למשל, ולכן תכונותיו שונות.

סוגי הבד הקיימים

  • בד כותנה – בדים עמידים, חלקים ונושמים, אשר נארגים בצורה מאוזנת ובצפיפות גבוהה.
  • בדי סאטן כותנה – בדים הנארגים מחוטים דקים יותר, ובצפיפות גבוהה יותר, מאשר בדי הכותנה הקלאסיים, הדבר יוצר בד רך יותר ומבריק. מדובר בבדים עדינים ורכים.
  • בדי סאטן אל קמט – מיוצרים מכותנה, משי או סיבים סינטתיים, לכן הם יכולים להיות בדים טבעיים או סינתטיים, בזכות סגנון האריגה זהו בד שאינו מתכווץ או מתקמט, אך דורש טיפול טוב ואיכותי.
  • בדי מיקרופייבר – אלו הם בדים סינתטיים, רכים מאד, בעלי כושר ספיגת זיעה מאד גבוהה בשל תכונות דחיית הנוזלים של בדים הפוליאסטר מהם הסדינים הללו מיוצרים.

עיצוב המצעים

היות ואנחנו למעשה מלבישים את חדר השינה, בחירת מצעים מעוצבים היא השלב הבא. עיצוב המצעים משתנה על פי אופנות כאלו ואחרות, ומצעים מעוצבים תמיד יהיו שינוי מרענן לחדר השינה. כדאי לשים לב לצבעי המצעים, ולכך שיתאימו לאווירה הכללית בחדר השינה. חשוב לזכור שאם נבחר מצעים מעוצבים בצורה נכונה הדבר יסייע לשינה איכותית ועריבה יותר.

צבע אחיד

בעצם, בחירת מצעים מעוצבים יכולה להסתכם בבחירת הצבעים, כאשר העדיפות היא בבחירת צבעים סולידיים, אשר יתאימו לשאר הצבעים בחדר השינה, או לאווירה שאנחנו מנסים להשיג בו. כדאי להמנע מצבעים קרים, ומרעיונות מודרניים יתר על המידה, וללכת על מצעים מעוצבים שישרו אווירה של רוגע ושלווה.

שינה עריבה!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here