לא צילמת, לא תיעדת !
מקור: FREEPIK

אם פעם נהגים חלמו שתהיה ברשותם מצלמה לרכב, הרי שהיום זה כבר דבר נפוץ. מצלמת הרכב או בשמה העממי יותר, מצלמת דרך, מותקנת כבר בהרבה רכבים מתוך הבנה שיתרונותיה מרובים ותוך זמן קצר נוכל להחזיר את ההשקעה, מה גם שבשנים האחרונות קיימת ירידת מחירים גדולה המאפשרת כמעט לכל אחד לרכוש מצלמה לעצמו או כמתנה למישהו מאוד קרוב.

מצלמות הדרך משמשות בעיקר לתיעוד המלא והרציף של הנסיעה. תיעוד הנסיעה יכול לסייע בלא מעט מקרים כמו:

  • לא פעם קורה ששוטר רושם דו"ח שלא בצדק ואין לנו שום אפשרות אחרת להוכיח זאת מאחר וזו מילה שלנו כנגד מילה שלו. כאשר קיים תיעוד אין צורך בכלל בוויכוח. ניתן להסתכל בצילום המתועד ולדעת בוודאות האם הדו"ח צודק או לא ולהיות מזוכה מעבירת תנועה שלרוב מלווה בקנס גבוה ולא מעט נקודות.
  • כאשר מתרחשת תאונת דרכים היא מתרחשת תוך שברירי שניות ולרוב אנחנו לא מעכלים או יודעים אפילו מה שקרה שם בוודאות. כאשר קיים תיעוד, תמיד ניתן לחזור אליו, לצפות בו בשקט, להעביר קדימה ואחורה עד שנלמד בדיוק מה התרחש שם. וכמובן שאם התאונה אינה באשמתנו, נוכל לפנות למשטרה, לחברות הביטוח ולנהג הפוגע כאשר יש לנו הוכחות קבילות ביד.
  • אצל נהגי מוניות או באוטובוסים, נדרש לעיתים גם תיעוד פנימי של מה שמתרחש בתוך הרכב. לא פעם נהגי מוניות נשדדים או מותקפים על ידי הנוסעים וכך גם באוטובוסים. אם קיים תיעוד, ניתן לגשת איתו למשטרה ולהגיש תלונה.
  • במקרה של ונדליזם לרכב או גניבת רכב – לא פעם אנחנו נתקלים בתופעה שאנשים גונבים או את הרכב או פריטים מתוך הרכב כמו טסות, סמלים, מגבים ועוד או לחילופין סתם כמעשה קונדס שוברים מראות צד או מנפצים פנסים. כאשר קיים תיעוד אפשר לחזור ולצפות בו, לאתר את האשמים ולהגיש תלונה במשטרה.

קיימות מצלמות דרך אשר יש להן רק מצלמה אחת המתעדת את מה שקורה לפני המכונית. המצלמה מגיעה עם מנגנון המאפשר להציב אותה במקומות שונים ברכב כמו שמשת החלון או על לוח המכוונים. חשוב לשים אותה במקום בו היא לא תפריע ותסתיר את הדרך.

המצלמה מופעלת באופן אוטומטי כאשר אנחנו מתניעים את הרכב ומצלמת עד לכיבוי של הרכב. ניתן כמובן לבחור גם במצלמה אשר יכולה לתעד בכל זמן נתון, גם כאשר האוטו כבוי. למצלמה יש חיישן שברגע שהוא חש תזוזה בסביבת הרכב או שהרכב מקבל מכה, הוא מייד מצלם ומתעד את המתרחש.

קיימת גם מצלמה לרכב דו כיוונית אשר מתעדת גם כל מה שקורה לפני הרכב אך גם את מה שקורה בתוך הרכב עצמו כולל הקלטת קול. לרוב מצלמה זו יקרה יותר אך יתרונותיה עומדים לזכותה. מצלמה זו יכולה לתת מענה לדוגמא להורים אשר רוצים לתעד מה קורה בתוך הרכב כאשר הם נותנים לילדיהם הצעירים לנהוג בתחילת הדרך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here