כל מה שתרצו על החלפת בלון גז למנגל
קרדיט FREEPIK

ישראלים רבים עברו בשנים האחרונות למנגל על גז המספק יתרונות כמו צלייה יותר נקייה ויותר מדויקת, בלי עשן פחמים ולכלוך על הידיים, עם אפשרות לשליטה בטמפרטורה, וכן מכשירים נאים ומעוצבים שמשדרגים את החצר. יחד עם זאת, לא לכולם ברור איך מחליפים את מחליפים את הבלונים, אל מי כדאי לפנות, כמה זה עולה ועל אילו נקודות בטיחות צריך להקפיד. בשורות הבאות ניתן מענה לסוגיות אלו.

מי מחליף לכם את הבלון?

קודם כל, כאשר מדברים על החלפת בלון גז למנגל מתכוונים כמעט תמיד לבלונים הקטנים של 5 או 2.5 ק"ג, ולא לבלונים הגדולים של 12 או 48 ק"ג. זאת מאחר שהבלונים הקטנים מאפשרים ניידות, אחסון פשוט וחיבור פשוט וקל. יחד עם זאת, יש הסבורים שכדי להחליף את הבלון חייבים לצאת מהבית, למשל לחנות המבצעת מילוי מחדש (למעשה מחליפה) את הבלון שהתרוקן. אבל בפועל ממש לא צריך לצאת מהבית כי כיום אפשר להזמין החלפת בלון גז למנגל בשיחת טלפון אחת ואפילו בלי שיחה – ישר דרך האינטרנט.

כך למשל, חברת סופרגז הנמנית על ותיקות ספקיות הגז בישראל, מעמידה אתר נוח מאוד לשימוש שבו אפשר להזמין בלוני גז למנגל (וגם בלונים גדולים) ממש עד הבית. את המשלוח עצמו החברה מספקת לגמרי בחינם תוך 4 ימי עסקים בפריסה רחבה מאוד. בנוסף, דרך אתר החברה תוכלו להזמין עוד כלים ואביזרים למנגל, החל בערכת חיבור הכוללת ווסת וצינור ועד לסט כלים למנגל. לכן, בין אם מדובר בבלון 5 או 2.5 ק"ג תוכלו לעשות את ההזמנה בקלות ובמהירות ללא עלויות מיותרות. המחירים עצמם ממש לא בשמיים, אם כי ברור שעדיף להזמין בלון 5 ק"ג שהחלפתו עולה נכון להיום 150 ₪ ואילו החלפת סלון גז 2.5 ק"ג עולה 130 ₪ (המשלוח כאמור בחינם).

כמה מילים על בטיחות

חשוב לדעת כי חיבור של גריל גז לבלון אמור להתבצע על ידי טכנאי גז, לרבות התקנת הווסת והצינור. יחד עם זאת, רבים נוהגים לחבר את הבלון לבד ומי שעושה זאת חייב לקרוא היטב את הוראות היצרן. כמו כן, חשוב לזכור שהאחריות שניתנת על הגריל עצמו מצריכה לא פעם חתימה של טכנאי גז מוסמך על טופס של התקנה ובדיקה, ובנוסף יש שיקולים ותקני בטיחות שונים שחשוב להכיר – למשל שצריך להשתמש בצינור גומי שאורכו אינו עולה על 3 מטרים. לכן, המלצה מכל הלב היא לבצע את ההתקנה הראשונית ואת ההחלפות בליווי של טכנאי גז מוסמכים, ולזכור שגז אינו משחק ילדים. עם כל ההנאה והכיף סביב המנגל, מדי שנה מתרחשות בארץ עשרות תאונות המובילות לפציעות, אז אנא היו זהירים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here