קרדיט PIXABAY

איסלנד שונה מאוד ממדינות אירופה הקלאסית. אף אחד לא צריך הסברים, מה לארוז ומה לקחת לקראת חופשת בטן גב באילת או ביוון, אבל טיול באיסלנד זה עולם אחר. קרחונים, שלג, מרחבים של טבע פלאי, הפלגות לצפייה בלוויתנים, סיורי גייזרים – יש המון מה לעשות באיסלנד. בעוד זמן קצר תגלו מה כדאי לקחת לשם, לטיול אגדי שלא יישכח לעולם.

היערכו עם שכבות וביגוד איכותי 

בקיץ או בחורף, חמסין ככל הנראה לא יתפוס אתכם באיסלנד. יחד עם זאת, כדאי בהחלט להביא איתכם משקפי שמש איכותיים. מלבד זאת, מומלץ לחוות את איסלנד למטייל כאשר אתם מצוידים בכמה וכמה פריטים של ביגוד חם מסוגים שונים.

למשל, וודאו שבמזוודה שלכם יהיה ארוז מעיל קל, חסין לרוח ולגשם. קחו אתכם מכנסי גשם, שתוכלו ללבוש מעל למכנסי ההליכה שלכם. קנו מעיל פליז קל ואוורירי או סוודר ארוג ומחמם. אל תשכחו להביא אתכם צעיף מאיכות גבוהה או חם צוואר. כפפות איכותיות הן פריט חובה אך כך גם תחתונים תרמיים וגופיות תרמיות ומחממי אוזניים. כך תוכלו להתלבש קל (מבחינת משקל) אך גם מחמם מאוד.

אם אתם מתכוונים לצאת להליכות וצעידות, לצד נעלים נוחות, ערדליים או מגפיים, קחו גרביים מאיכות גבוהה. זה נחוץ במיוחד לטיולים במזג אוויר שיכול להפתיע. לצעידת קרח או שלג, אל תצאו עם נעלי ספורט רגילות, אפילו מבודדות. מומלץ להצטייד בנעלי קרח בעלות סוליה מיוחדת כנגד החלקה.

כן, הביאו גם קרן הגנה 

חוויה מלהיבה באיסלנד זו השחייה במעיינות תרמו מינרליים או באתרי רחצה ומרפא. הטמפרטורה של המים מדהימה וכדי שתוכלו ליהנות הביאו אתכם בגדי ים וציוד רחצה. ומלבד משקפי השמש שאותם ציינו קודם לכן, הביאו גם קרם הגנה. במרחבים הפתוחים, אפשר בהחלט לחטוף כוויות שמש וניתן להימנע עם קצת תשומת לב. אם תבלו באזורי האגמים הפופולריים בקיץ, כדאי להביא תכשיר דוחה חרקים. בלילות החמים, הם מגיעים גם לאיסלנד הרחוקה.

לא רק בגדים חמים וקרם הגנה כדאי שיהיו תמיד בהישג יד. מומלץ להביא אתכם סוללות לציוד חשמלי, פנס שדה איכותי, מפה של סביבת הטיול. אל תשכחו להביא עימכם כרטיס אשראי בין לאומי וגם כסף כיס מזומן, שיהיה. המטבע המקומי הינו קרונה איסלנדית (כתר איסלנדי). הביאו בקבוקי מים שניתנים למילוי ותרופות, אם אתם זקוקים לכאלה. משחות נגד שפשפת, תרופות לכאבי מחזור או לכאבי ראש, משהו להורדת חום – את כל אלה כדאי להביא מהארץ. כמו כן קחו תיק גב נוח, בעל רצועות מתכווננות. הוא יהיה מלווה נאמן שישמש אתכם רבות.

אם תבלו כמה ימים ברייקיאוויק, תוכלו להיעזר בחנויות המקומיות כדי להשלים ציוד. יחד עם זאת, הרבה יותר נוח להגיע עם מרבית הפריטים הנחוצים מהארץ. כך תהיו מוכנים לכל ותוכלו ליהנות ללא הפתעות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here