כל מה שחשוב לדעת על ריהוט סיעודי
קרדיט FREEPIK

אנשים שמגיעים לגיל השלישי,צריכים שיהיה להם עזרים שיקלו על הנגישות שלהם ויעלו את אורח חייהם. למשל ריהוט סיעודי הוא בגדר חובה לאנשים סיעודיים. למשל הליכון, כיסאות גלגלים, שולחנות מיוחדים ועוד. יש לרכוש למשל הליכון מתקפל שיתאים לנשיאה בתא מטען של הרכב, יש שרוכשים קלנועית כך שיוכלו להגיע לקניות בסופרמרקט ועוד. למשל יש לבחור הליכון שיהיה נוח ויתאים למבנה של האדם שמשתמש בו. לרוב אלה הם הליכונים עם שני גלגלים קדמיים. יש הליכונים עם כיסא, כך שניתן יהיה לשבת על הכיסא ברגע שמתעייפים.

מהי מיטה סיעודית?

ישנם רהיטים שקשה להתנהל בלעדיהם, כאשר מדובר על חולים סיעודיים מאו אנשים קשישים שנחשבים לסיעודיים. למשל מיטה סיעודית. למשל גם נפגעי תאונות או מחלות שצריכים טיפול סיעודי בביתם. כאשר חולה או אדם סיעודי חוזר לביתו, ישנם חששות ודאגות. כאשר יהיה הריהוט המתאים הכולל מיטה לאנשים סיעודים, ההחלמה תהיה קלה יותר. יש לוודא, כי המיטה הסיעודית תהיה נוחה, ניידת ותתאים למטופל. ישנם כאלה שיהיו זקוקים למיטה זו לטווח קצר, וישנם כאלה שמרותקים למיטה והשימוש במיטה זו יהיה לטווח הארוך.

נוחות בצפייה בטלוויזיה או שימוש במחשב מהמיטה הסיעודית

יש לשים לב כי המיטה הסיעודית, תהיה נוחה, מתכווננת לפי נוחות החולה וניתן יהיה לצפות ממנה בטלוויזיה או להיות מול מחשב נייד. יש לציין כי ישנן מיטות סיעודיות שחלקן יכולות להתאים לצרכיהם של חולים.יש לציין את המאפיינים החשובים ולבחור תוספות שיכולים להקל על חייהם. יש להשוות בין המיטות השונות בחנויות של ריהוט סיעודי. שימו לב כי במיטה יהיה מנגנון מיוחד שיקל על תנוחתו של החולה .יש לציין, כי לכל מיטה שמתאימה לחולים סיעודיים יש את המפרט שלה. זו הסיבה שעליכם לברר היטב לגבי סוג מיטה ומה האפשרויות והשכלולים שיש בהן.

מנגנון נוח במיטות סיעודיות

יש לשים לב במיוחד למנגנון של מיטות סיעודיות. מנגנון זה מסייע בשינוי תנוחה, מה שמסייע במניעת פצעי לחץ למי שהוא מרותק למיטה. ניתן להזיז בבטחה את המטופל, לכוון את גובה הרגליים ואת התנוחה שתהיה נוחה לגבו של המטופל. הכוונה היא לשים לב במיוחד לאזורים שבהם עשויים להתהוות פצעי לחץ, כמו בישבן, בגב או ברגליים. יש לסמן את המאפיינים החשובים כמו מעקה ביטחון שניתן יהיה להסיר, מערכת הטיה לשינוי תנוחה, מערכת להרמה והורדה, שלט רחוק. שימו לב, שישנן מסילות בצד של המיטה הסיעודית. הקפידו על מזרון ביצים שהוא המזרון המומלץ ביותר  למי שמשתמש במיטה הסיעודית.

התייעצו עם מומחים שמספקים ציוד סיעודי לקשישים או נכים סיעודיים

יש להתייעץ עם מומחים בשיווק של ריהוט סיעודי, כך שתוכלו לרכוש ליקיריכם, את הציוד המומלץ שיקל עליהם המון באורח חייהם החדש. קופות החולים, משתתפות בהוצאות או שניתן גם לשכור ציוד סיעודי שחייבים להשתמש בו על מנת להקל על החולה הסיעודי. בררו בחנות של ציוד סיעודי, אילו עזרים נוספים שיהיו חיוניים תוכלו לרכוש. יש לתת תחושה טובה למי שחולה או שמוגדר כחולה סיעודי. הסיבה היא להעניק הקלה וכן את הטיפול הטוב ביותר עבורם. יש לוודא כי יישלח מתקין שיוכל להתקין את המיטה. תוכלו להתייעץ ולקבל הוראות לגבי שימוש נכן ויעיל עם הריהוט או האביזרים הסיעודיים.  

התייעצו גם עם הרופא להקלה על חולה סיעודיות

רופאים רבים, מייעצים לגבי הציוד הסיעודי שיש לרכוש עבור חולים סיעודיים או נכים שמרותקים למיטתם. קבלו את העצות היעילות וכן, קבלו ייעוץ גם עם מי שמשווק ומתמחה שנים במכירת או השכרת ציוד לחולים סיעודיים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here