טיפים לבחירת תאורת פנים
קרדיט לתמונה: freepik

תאורת פנים היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. התאורה מדגישה את החללים שאנו רוצים. ניתנת לבחירה לפיד דרגת חום ועוצמה. גופי התאורה מגיעים בעיצובים שונים ומשמשים כתכשיט של הבית. תכנון תאורה נכון ומדוויק הן מבחינת עוצמת האור הן מבחינת מיקום התאורה והתאמתו לחלל והן מבחינת עיצוב גוף התאורה תהפוך את הבית למושלם.

סוגי התאורה השונים ומאפייניהם:

ישנם סוגים רבים של תאורה, אך נסקור את שלושת הנפוצים בשימוש ביתי. 

תאורת ליבון- מתאימה לעיצובים שונים ואווירה. ניתן לשלב אותה במינונים קטנים. היא מבזבזת המון אנרגיה ולא ידידותית לסביבה. 

תאורת פלורוסנט- תאורה חזקה, חסכונית מאד באנרגיה וזולה. לוקח למנורה כמה שניות להידלק. היא לא דקורטיבית ולא יוצרת אווירה. 

תאורת לד- התאורה האולטימטיבית. חסכונית מאד באנרגיה, נדלקת באופן מיידי, מגיעה בגוונים שונים של צהוב לבן, חם וקר. ומתאימה לכל מטרה. בעולם הדוגל בשמירה על איכות הסביבה נורת הלד נחשבת לפורצת דרך. היא מובילה כיום בשוק בגלל יתרונותיה הרבים והיעילות האנרגטית שלה.

סגנונות תאורת הפנים:

גופי תאורה מגיעים בשלל סגנונות. צמודים לתקרה, תלויים, נסתרים, גלויים, עומדים. במגוון סגנונות ועיצובים המותאמים לעיצוב הבית. העיצובים יכולים להיות מרהיבים ומפתים אך חשוב להתאים אותם לסגנון הכללי של הבית בית בסגנון וינטג' לא יוכל להיות הרמוני עם תאורה מודרנית ולהפך. 

התאמה לפי חדר:

סלון- מדובר במרכז הבית במרבית הבתים הסלון הוא המקום אליו נכנסים ראשון כאשר באים לדירה. סלון הוא החדר הגדול בבית ולכן יאפשר לשלב בתוכו כמה מעגלי תאורה. שילוב של תאורה שוטפת לכל החלל עם תאורת אווירה, שבאות בצורה של ספוטים, מנורות עומדות או מונחות, מנורות ממוקדות מעל מראה תמונה או ויטרינה יוצרים עניין רב ואלמנט עיצובי.

מטבח- מדובר במקום מרכזי נוסף של הבית לפעמים הוא  המשך ישיר של הסלון. במטבח יש להשקיע בתאורה מדוייקת מעל משטחי עבודה ותאורה רכה יותר מעל פינת האוכל. ניתן לשחק עם גוף תאורה צמוד תקרה וגוף תאורה תלוי מעל פינת האוכל. למי שמעוניין ניתן לשלב פסי תאורת לד בארונות המטבח.

חדר שינה- החדר בו אנו נדרשים לתאורה מרכזית השוטפת את החלל, אך גם לתאורה עמומה יותר ואישית, לכן ניתן לשלב תאורה מרכזית עם מנורות עומדות או מחוברות לקיר בכל צד של מיטה. שילוב דימר שמאפשר לשחק עם עוצמת האור יאפשר לעמעם תאורה במקרה בו אחד מבני הבית ישן.

אז כמו שאתם מבינים תאורת פנים היא לא רק פונקציונאלית. יש לה חלק בלתי נפרד בעיצוב בטון ובאווירה של הבית. מתלבטים איזו תאורה תתאים לבית שלכם? תוכלו לקבל השראה למגוון סגנונות ולבחור את התאורה המדוייקת עבורכם. לפרטים נוספים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here