טיפים לבחירת חדר ילדים
מקור FREEPIK

עיצוב של חדר ילדים הוא משימה שצריך להקדיש עבורה לא מעט מחשבה, זמן ותשומת לב. מגוון האפשרויות כיום רחב במיוחד וכמובן שקיים הנושא של התאמה אישית לכל ילד וילד. מגוון העיצובים מעניין מאד ואפשר לבחור מתוך חדרים מוכנים עם רהיטים מובנים או לבחור באופן עצמאי כל אחד מהרהיטים. אין ספק שזו תהיה משימה מאתגרת יותר אך אפשר יהיה להכניס לחדר החדש הרבה יותר טאץ' אישי שבטח יהיה חשוב להורים של הילד. האיכות של הרהיטים גבוהה מאד כיום ולכן הבחירה של הרהיטים מהותית וחשובה, מתוך מחשבה לטווח הארוך על כך שהרהיטים אמורים להחזיק מעמד הרבה מאד זמן ולשרת את הילד עד גיל מאוחר. כששמים לב לנתונים ומאפיינים של הרהיטים והחדר אפשר יהיה לבחור בדיוק את מה שצריך ויתאים לכל ילד וילד.

טיפים לבחירת רהיטים לחדרי ילדים

על מנת לבחור בצורה נכונה ומושכלת את הרהיטים שייקחו חלק בחדר של הילד כדאי וחשוב לשים לב לכמה עקרונות –

  • גיל הילד – ישנם רהיטים שמתאימים לגילאים מסוימים ולכן חשוב לבחור את הרהיטים שמתאים לשלב ההתפתחותי של הילד (מיטת תינוק, מיטה וחצי או שולחן כתיבה ועוד).
  • חלל החדר ומידות – חשוב לשים לב למידות של החדר והאם מה שנכון זה לשלב בו רהיטים בעלי מידות סטנדרטיות רגילות או דווקא רהיטים בבחירה והתאמה אישית גם של המידות שלהם.
  • צבעים ועיצובים – חשוב לשים לב להרמוניה מושלמת בין הרהיטים, בין העיטורים שלהם ובין הצבעים שלהם וכך יתקבל חדר ילדים מעוצב שתהיה בו תחושה נוחה, נעימה וחמימה, בדיוק כפי שכל ילד רוצה וצריך.
  • מי יעשה שימוש בחדר – נקודות למחשבה יכולות להיות האם בחדר יש ילד אחד שזהו חדרו או שמא מדובר בשני אחים שחולקים את אותו החדר. שיקולים נוספים ייכנסו למשוואה במידה וגיל או מגדר הילדים שונה זה מזה.

החשיבות של חדר ילדים יפה, מעוצב ומיוחד

חדר הילדים מלווה את הילדים והילדות לאורך כל הילדות שלהם ומהווה חלק בלתי נפרד מתקופת החיים שבה הם מתגוררים בו. החדר הופך להיות המקום שבו הם מרגישים בנוח, מקום המפלט שלהם מהעולם וכמובן המקום שבו הם מארחים חברים טובים, משחקים ונכנסים לעולם הדמיון. מכאן החשיבות של בחירה מושכלת של רהיטים וחדר שיהיה מעוצב, יפה ונעים, כזה שהילדים ירגישו בו בנוח ויתחברו למראה ולסידור שלו. 

רהיטי הילדים ידועים באיכות גבוהה כיום וללא ספק יש פוטנציאל לכך שהם יחזיקו מעמד הרבה מאד זמן, מה שהופך אותם לחלק בלתי נפרד מהמשפחה. במקרים רבים יעברו הרהיטים בין האחים במשפחה וכך אפשר יהיה גם לחסוך כסף לאורך הזמן. מה שצריך לשם כך זה החשיבה לטווח הארוך ושימת הלב לרהיטים שבוחרים. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here