חשופים יותר מתמיד- ההתמכרויות של הדור הצעיר
קרדיט freepik.com

עצירים רבים מוצאים את עצמם מתמכרים לסמים קלים ולשתייה חריפה. המציאות בה כל חומר מסוכן נגיש בצורה קלה לצריכה מאפשרת להם לצרוך חומרים מסוכנים ולפגוע בעצמם בקלות.

 

עוצרים את הסחף

צעירים רבים שלא מוצאים את מקומם בעולם, נוטים לפנות לצריכה של חומרים מסוכנים. הזמינות של אלכוהול, סמים קלים ותרופות מרשם, מקלה על חייהם של הצעירים והופכת את הצריכה של חומרים ממכרים לעניין שבשגרה. לכן, לא מעט פעמים אנו נתקלים בצעירים שפונים לטיפול מקצועי של מכון גמילה, עיקר במקרי קצה מסכני חיים על מנת לשים סוף לשימוש בחומרים האלו ולצאת לדרך חיים חדשה. לרוב, הצעירים פונים בגלל דרישה של בני משפחה וחברים קרובים להפסיק את ההתדרדרות.

 

מנטרלים את ההשפעה

כל תהליך גמילה מתחיל בטיפול גמילה גופני. גמילה מאלכוהול לדוגמא, דורשת מהמטופל לעבור תהליך ניקוי רעלים משמעותי בגופו. ראשית הפסקת השתייה באופן מידיי. ולאחר מכן, פרק זמן המשתנה בין חולה לחולה, בו אין חשיפה כלל ומערוכות הגוף מתנקות משאריות האלכוהול. הגמילה הגופנית מלווה בתסמינים פיזיים מאתגרים. בחילות, הקאות והזיות הם רק חלק ממה שחווה המטופל. אולם במכון הגמילה החולה מקבל סיוע תרופתי לאיזון תסמיני הגמילה ולמניעת כאבים מיותרים. לאחר שהגוף מתנקה לחלוטין, החולה יכול להמשיך לשלב הבא בתהליך.

 

משנים התנהגות

החלק הארי של כל תהליך גמילה הוא הגמילה הנפשית והקניית התנהגות מועילה למטופל. צעירים רבים נדרשים לפנות לתהליך גמילה ממריחואנה כדי לשנות את הרגלי החיים ולאפשר להם לבנות חיים מאוזנים. מריחואנה אינה משאירה את אותותיה על הגוף כמו שימוש בסמים קשים, אולם השינוי ההתנהגותי הוא מובחן. מכורים לסמים קלים מתקשים לנהל אורח חיים תקין, וכל עולמם סובב סביב הג'וינט הבא. המכורים מתקשים לנהל חיי משפחה או עבודה תקנים וזו בדיוק מהות הגמילה שלהם.

 

מתמודדים עם ההתמכרות

גם אצל חולים אשר צריכים גמילה מתרופות הצורך בהקניית נורמות התנהגות הוא חשוב מאוד. המטופלים לומדים איך להתמודד אל מול הרצון לצרוך כמויות גדולות של התרופה, בעיקר כי לא ניתן להימנע משימוש בתרופות לאורך כל החיים. לכן יצירת שיטות התמודדות היא חשובה לעתיד שלהם.

צוות מרכז הגמילה רנסאנס ויקטוריה מאפשר לכל מכור להתמודד עם האתגר האישי שלו. אנו יוצרים לכל מטופל תוכנית עבודה פרטנית ומלווים אותו עד להצלחה מלאה ויציאה לחיי עצמאות. הצוות עובד לפי סטנדרט רפואי מתקדם ושיתוף פעולה מלא. לפרטים נוספים ויצירת קשר ניתן להתקשר- 1-800-205077.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here