חדר נוער
קרדיט pixabay

אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפנינו ההורים בעת עיצוב חדר לנער או לנערה המתבגרת, הוא עיצוב חדר נוער בשטח קטן במיוחד שעלול להגביל את חופש הפעולה שלנו בעת עיצוב חדר הנוער. הרי איך שלא נסתכל על זה – לבני הנוער שלנו ישנם לא מעט צרכים שונים עליהם אנחנו נזדקק לתת מענה בעת עיצוב חדר הנוער. החדר צריך מצד אחד לספק להם את מידת הפרטיות הנדרשת בגיל הזה כדי לגדול ולהתפתח, ומהצד השני, צריך לספק להם מקום שקט אליו הם יוכלו ללכת על מנת ללמוד ולהתכונן למבחנים ולבגרויות הקרבות. אז אם אתם מחפשים כמה טיפים לעיצוב חדרי נוער בשטח קטן – המאמר הבא הוא בשבילכם.

מדדו את השטח לפני קניית הרהיטים

הטיפ הראשון ככל הנראה תקף עבור כל חדר וחדר בבית שאותו תבחרו לרהט מחדש, אבל הוא תקף במיוחד בחדרים קטנים בהם צריך לדעת לנצל את השטח של החדר בצורה חכמה ויעילה שלא תיצור אווירה מחניקה וסוגרת. מדידת השטח של החדר, תעזור לכם להבין בצורה טובה יותר מהו גודל הרהיטים שתוכלו להכניס לחדר, מהם סוגי הרהיטים שמשתלם לכם להכניס לחדר ובנוסף – כיצד למקם כל פריט ופריט שרכשתם לכבוד חדר הנוער. אז אילו רהיטים מומלצים במיוחד לחדרים קטנים יותר?

מיטות גלריה

מיטות גלריה יכולות להוות את הפתרון האולטימטבי לחדרי נוער בהם ישנה חשיבות לחסכון במקום. מדובר במיטה כמו מיטת קומותיים, אך השטח שבו לרוב ממוקמת המיטה התחתונה ריק, וניתן לאחסן בו כל מיני חפצים שונים ובכך לחסוך במקום בצורה משמעותית. רעיון נוסף, הוא להסב את השטח של המיטה התחתונה לשטח למידה, ולהכניס שולחן למידה וכסא משרדי שמתאימים בדיוק לבני הנוער שנמצאים בתקופות מבחנים מלחיצות. כך או כך, מיטות גלריה הן פתרון פשוט ואלגנטי לחסכון במקום עבור ילדיכם. ניתן להשיג מיטות גלריה במקומות כמו גזע העץ.

כוורות תלויות

דרך נוספת לחסוך במקום, היא להשתמש בכוורות תלויות במקום מעמדי ספרים/שידות. בכוורות התלויות, יכולו ילדיכם לסדר את ספרי הלימוד והקריאה שלהם, לצד חפצים נוספים כמו גביעים, כלי כתיבה, ואפילו כלי איפור וכדומה. הכוורות חוסכות מקום על הרצפה, וגם אותן ניתן להשיג בגזע העץ.

ארונות הזזה

טיפ נוסף לייעול החסכון במקום – קנייה של ארונות בעלי דלתות הזזה במקום דלתות שנפתחות אל תוך המרחב. ארונות בעלי דלתות הזזה ייהפכו את כל ההתנהלות בתוך החדר הקטן, לפשוטה הרבה יותר.

בהצלחה!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here