חדרים ומרפסות – סגורים על מרפסת?

יש לכם מרפסת ואין לכם שימוש בה? הייתם שמחים להפוך את המרפסת לחדר נוסף שיביא לכם תועלת? הנה כמה דברים שחשוב לדעת בטרם מבצעים סגירת מרפסת:

היתרי בניה לצורך סגירת מרפסות

לפני שמזמינים שיפוצניקים לביצוע סגירת מרפסת שמש, עליכם לבקש היתר בנייה מהרשות המקומית. חשוב לקחת בחשבון שסגירת מרפסת תגדיל את תשלומי הארנונה, היות ושטח של מרפסות פתוחה לא נחשב בחישוב השטח לארנונה. אם אחד השכנים שלכם קיבל בעבר אישור דומה –  תוכלו להיעזר בו. זה יכול לקצר לכם את הדרך באופן משמעותי, ורוב הסיכויים שגם אתם תקבלו את האישור המיוחל.

סוג המרפסת משפיע על סוג החדר

קיימים לא מעט סוגים של מרפסות: מרפסת מקורה (עם גג), מרפסת פתוחה, מרפסת בולטת מהבניין ועוד. במקרה של מרפסת מקורה, בדרך כלל ניתן להוסיף קיר אמיתי מהרצפה עד התקרה, כך שהמרפסת תהפוך לחדר אמיתי של ממש.

אם אתם מעוניינים לסגור מרפסת מקורה, אז מדובר בפעולה יחסית פשוטה לביצוע. לעומת זאת, מרפסת פתוחה מצריכה בניית גג בנוסף לקיר הסוגר. במקרה כזה, צריך לבדוק את עמידות רצפת המרפסת ואת העומס שהיא יכולה לשאת. כמו כן, חשוב לבדוק את תוכניות הבנייה של הבניין. לא תמיד ניתן במקרה הזה לבנות חדר אמיתי על ידי שימוש בבטון, ולעיתים יש להסתפק בתקרת זכוכית משולבת במתכת.

סגירת מרפסת בולטת היא עניין בעייתי, משום שמרפסות מסוג זה לא יכולות לעמוד בעומס רב מבחינת המשקל.

סגירת מרפסות ובניית חדרים – החומרים המשמשים לעבודה

לצורך סגירת מרפסות משתמשים בד"כ בבטון. במרפסות בהן לא ניתן לעשות שימוש בבטון נעשה שימוש בבניה קלה סגירת מרפסת. לכל חומר היתרונות והחסרונות שלו.  בין החומרים המשמשים לביצוע סגירת מרפסת ניתן למצוא: אלומיניום, זכוכית, עץ, אבן.

עליית ערך הדירה לאחר סגירת המרפסת

בעקבות סגירת מרפסת מתווסף לכם חדר לבית, מה שמיד תורם לעלייה בערך הדירה. אם הצלחתם לסגור את המרפסת על ידי שימוש בבטון – עליית ערך הדירה תהיה משמעותית יותר, ועשויה להגיע אף לעשרים אחוז מערך הדירה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here