זני ענבים שכדאי לכם להכיר

כמעט אין דבר שיכול להשתוות לאכילת אשכול ענבים טרי וטעים בעיצומו של קיץ לוהט. בין אם אתם בבריכה, בים, או בבית. ענבים הם ללא ספק המאכל הרשמי של הקיץ, ולא בכדי.

מדובר בפרי מזין ומרענן, ולא פחות מכך  – בריא. לכן, לא מפתיע לגלות שכאשר מגיעה העונה הנכונה (עונת הקיץ), ניתן למצוא מארזי ענבים בלא מעט בתים בישראל. אבל אם אתם אוהבים באמת אוהבים ענבים, אולי הגיע הזמן לערוך היכרות עם כמה סוגי ענבים שלא הכרתם, וכדאי להכיר.

כדי שתוכלו לגוון ולבחור את מארז הענבים הבא שלכם, בצורה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.

ענבים שחורים

ככלל, ישנם שלושה סוגים של זני ענבים –  ענבים ירוקים, ענבים אדומים וענבים שחורים. ואת הסקירה שלנו, החלטנו לפתוח דווקא עם ענבים שחורים. למי מתאימים הענבים השחורים? לכל אחד שאוהב טעם עשיר ומתוק במיוחד כשזה  נוגע לענבים. בנוסף, ענבים שחורים התגלו כעוזרים חיוניים במניעה של מחלות לב וסרטן.

ענב יערה  – אם אתם לא יכולים להתאפק עד שהקיץ יפתח כדי להתחיל לאכול ענבים שחורים וטעימים במיוחד, ענב יערה הוא הזן בשבילכם. מדובר בענב השחור הראשון לעונה, ובדרך כלל ניתן למצוא אותו בין חודשי מאי – יולי. הטעם שלו נע בין טעם מתוק לחמצמץ.

בלאק פינגר – עוד זן ענבים שחורים מומלץ ברשימה שלנו, הוא הבלאק פינגר. מדובר בענב שחור, ארוך, ללא חרצנים. גם הבלאק פינגר הוא בעל טעם מתוק וחמצמץ. תוכלו למצוא אותו על המדפים בין חודשי יולי ואוגוסט.

אוטום רויאל –  בישראל, אפילו בנובמבר יכול להיות שנמצא את עצמינו בעיצומו של יום שרבי בו כל מה שנרצה הוא להתרענן עם אשכול ענבים מתוק ומרענן. האוטום רויאל, נמצא כאן בדיוק כדי לענות על הצורך הזה. ענב שחור מסוג איכותי ביותר, שתוכלו ליהנות ממנו לאורך חודשי אוגוסט – נובמבר.

ענבים ירוקים

התוספת המושלמת לסלט. ענבים ירוקים מתאפיינים בטווח טעמים שנע בין ענבים חמצמצים לבין ענבים מתוקים ביותר.

זני (חלוואני) – ענב ירוק בעל חרצנים ומתיקות עדינה וקלילה. ניתן למצוא אותו בעיקר בחודשי ספטמבר – נובמבר.

סופיה – ענב ירוק לבנבן ללא חרצנים, ארומטי וטעים במיוחד. מופיע בעיקר ביולי – אוגוסט.

ענבים אדומים

בקינוח לארוחת החג, בשייק אחרי מכון הכושר, או סתם לנשנוש אחה"צ.

אדומיניק – ענב אדום וגדול, ללא חרצנים ובעל טעם מתוק וקלאסי. מופיע בעיקר בחודשי יולי –  אוגוסט.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here