הפקת צילום ביתית
קרדיט לתמונה: freepik

רבים מבצעים היום הפקת צילום ביתית, במיוחד מי שמומחה בצילום או מי שחובב צילום. יש לדאוג לחל סגור שיהיה חשוך בזמן ביצוע הצילומים, הנטייה היא לשלוט בכיווני האור, במיוחד אם עובדים עם תאורה רציפה ולא עם פלאשים. תאורה אחרת שחודרת לסט הצילום יכולה לקלקל את התמונות. יש להאיר במקומות הנכונים וכן  לדאוג לעזרים מקצועיים כגון רקע נייר צילום. רגעים אלה מגיעים כאמור מנייר ובמגוון גוונים שהם די נפוצים. יש לדאוג כי נייר הרקע, יהיה החוצץ בין גוף התאורה לאובייקט.

ישנם צילומים מיוחדים, כגון כאלה שהם צילומי פורטרט עם הילה סביב הראש, קווי מתאר של הפרופיל, צילום אמנותי בעירום ללא זיהוי של מי שמצטלם או ללא הברקות נקודתיות. בניגוד לצילום מוצר, אשר נעשה בסביבה מצומצמת יותר ביחס לצילום של אנשים, מה שיכול לאפשר יותר חופש עבודה סביב עמדה אשר דורשת מקצועיות יותר בצילום. גם כאשר אנו מצלמים מוצר, יש לדאוג כי הוא יהיה על רקע נייר צילום. מה שיבליט את המוצר יותר.

חדות סלקטיבית של המצולם

יש לצלם במפתח צמצם פתוח, על מנת להשיג חדות סלקטיבית של המצולם, בין המצולם לבין רקע נייר צילום. יש לשים לב כי הרקע יהיה נקי מחפצים. כאשר מדובר למשל על צילום פורטרט, יש להשתמש עם עדשת זום בעלת אורך של מוקד גדול, על מנת שלא יהיה צילום קרוב מדי מה שיגרום לעיוות המצולם. למשל זווית מחמיאה למצולם, היא כזאת שהמצלמה תהיה בגובה העיניים של המצולם ולכן, מומלץ לבקש מהמצולם לעמוד או לשבת.

הגוון המומלץ ביותר לנייר רקע לצילם

הגוון נפוץ ביותר לצילום הוא לבן., מה שמאפשר לצלם בחדות יותר מלבד מוצרים שהגוון שלהן הוא לבן. יש לקחת בחשבון לגבי תאורה חוזרת. חלק מקרני האור בצילום ימשיכו את דרכן וחלקן תפגענה בקיר הלבן ויחזרו לדמות או לאובייקט הצילום ויאירו לאו דווקא את האזור שהצלם מעוניין להאיר יותר. למשל יש לשים לב גם לבלימת האור בפרקי זמן קצרים. לדוגמא, משטח בלימת האור, יהיה כהה למשל  רקע נייר צילום כהה העשוי מנייר כהה מאוד כגון שחור.

מי שמעוניין בכלי עבודה להפקת צילום ביתית, היום במיוחד בגלל הסגרים בקורונה, כאשר רטוב החנויות אינן זמינות, ניתן להזמין את כלי העבודה הנחוצים לצילום ביתי באמצעות חנות מקוונת. שימו לב שרכישה של כמויות גדולות של מוצרים מסוימים שמהווים את כלי העבודה החשובים של צלם, יהיו זולים יותר. יש שלמדו קורס צילום ויכולים לעבוד עם הכלים אשר ניתנו להם ויש שהניסיון האישי שלהם מסייע להם להוציא תחת ידיהם תמונות שנעשו בצילום אמנותי. כל צלם אם חובב ואם מקצועי, יודע שעליו להשתמש בכלים המיוחדים שיש לרכוש, על מנת להצליח  בגדול בצילום, אשר יהיה לו מקור גאווה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here