המסתוריות, המדע, היוקרה, האישה. סיפורו של היהלום.

בערך מאז סוף המאה ה-18, כאשר נתגלו מכרות יהלומים ענקיים באפריקה, בני האדם מסונוורים מאבני החן המהממות הללו. הפאר והיופי שלהן מרחיקי לכת. כמו "צייד יהלומים" החופר עמוק בתוך מכרות בכדי למצוא אותם, כך גם המדע מתבונן עמוק פנימה עד רמת  האטום בכדי להבין מה מבדיל את האבן הנדירה משאר אבני החן. כן, היהלום לא יקר ערך רק מסיבות רומנטיות, אלא גם מבחינה מדעית.

בצורה הגולמית הטבעית שלהם, לפני שהם נחתכים ומלוטשים, ליהלומים גוון מעונן ומעורפל. במשך עשורים ההרכב והמבנה הכימיים לא היו ידועים למדע. במאה ה-17 היה זה אייזק ניוטון המדען אשר הציע שהאבנים היקרות עשויות מהיסוד הרביעי הנפוץ ביותר בטבע – פחמן. שמעתם נכון, פחמן מרכיב את האבן הנדירה על טבעות אירוסין מיוחדות. רבים הטילו ספק בתגליתו של ניוטון בהתחשב בעובדה שהפחמן הוא מרכיב עיקרי גם בגרפיט בעפרונות ובפחמים שרופים אשר אינם מזכירים ולו במעט את יופיו של היהלום. אך ב-1797, מדען אנגלי אישר את התאוריה של ניוטון על הרכבם הכימי של היהלומים. עד היום מדענים חוקרים את האבן הנדירה ויש עניין מדעי רב בה.

אם זה נסתר – זה יקר!

המסתוריות סביב האבן והמחקרים הרבים עוררו עניין רב בעולם כולו ובשל אלו האבן הפכה נדירה ויוקרתית כל כך. כיום, אין אישה אשר אינה חושקת שאהובה יפתיע אותה עם צמיד או שרשרת יהלומים יוקרתית והיהלום נהיה חברה הטוב ביותר של האישה. בשל היוקרה והרצון של הגברים לרצות את אהובתם, כאשר הם כרעו ברך ושאלו את השאלה הגדולה יהלום שובץ בטבעת כאות הוקרה לאהבתם הגדולה והשקעתם בארוסה.

תעשייה של יוקרה ומעמד

כיום, יהלום הוא סמל סטטוס ליוקרה ולמעמד גבוה. היהלומים נסחרים בכל העולם ואחת מתעשיות היהלומים הגדולות והמצליחות בעולם נמצאת בארצנו הקטנטונת בבורסת היהלומים ברמת גן. היהלומים נמכרים ונסחרים על ידי חנויות החברות בבורסה והם עוברים בדיקות ואישורים רבים לאמתותם ואיכותם. האבן היקרה מגיעה בדרגות חיתוך, בהירות, משקל וצבע שונות ומחירן נקבע בהתאם.

בבחירה כה יקרה אסור להמר

BEN&GUY הממוקמת ברמת גן הינה חברה רשמית בבורסה ליהלומים ומספקת חוויית קניה איכותית ואמינה של מגוון רחב של תכשיטי יהלום. החל בטבעות מעוצבות, דרך צמידים וענקים וכלה בשרשראות. רכישה בחנות מבטיחה לכם אחריות שליהלום הבא שתרכשו ישנם אבא ואמא ותמיד תקבלו שירות ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר, אז למה אתם מחכים? התקשרו וקבלו עוד מידע ופרטים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here