החלפת מצברים
קרדיט freepik

תהליך החלפת המצבר הינו תהליך פשוט כאשר מדובר באיש מקצוע מיומן אשר מבצע את עבודתו במקצועיות ובמהירות. רגע לפני שאתם מזעיקים איש מקצוע לטיפול בתקלה ישנם מספר בדיקות אשר ניתן לבצע בכוחות עצמכם ולוודא שמדובר בתקלת מצבר ברכבכם. מצבר הרכב משמש ״כסוללה״ המצבר אחראי באופן ישיר למערכות החשמליות של הרכב ולכן כאשר מזהים סימנים ראשונים של בעיות בתאורות הרכב או במערכת מיזוג האוויר ניתן להעיר את תשומת ליבנו שהמצבר מרמז לנו אודות קושי בתפעול הרכב. בנוסף ניתן לזהות בלוח השעות של הרכב במידה והמצבר מתרוקן תידלק נורה קטנה בצורה ריבוע המסמנת שיש צורך לבדוק את המצבר או להחליפו ולכן מומלץ להיות ערניים ללוח השעונים של רכבכם שלא נדלקה נורה אשר אתם לא מזהים.

איך ניתן לשמור על אורך החיים של המצבר?

הדבר השכיח ביותר אשר גורם לפריקה מהירה של מצבר הינו השארת אורות הרכב דלוקים. ישנם רכבים אשר מכבים באופן אוטומטי אורות הרכב אך יש הרבה רכבים שלא. חשוב לסגור את אורות הרכב החיצוניים ובנוסף לכבות את תאורות הרכב הפנימית. אפשרות נוספת אשר שכיחה גם היא בקרב לקוחתנו שנשארים עם מצבר ריק הינו הרגע כאשר לא נוגעים ברכב תקופה ממשוכת ואז תיתכן קושי בהפעלת הרכב. הדבר קורה בעיקר במהלך החורף הקר כאשר לא מניעים את הרכב כשבוע ותוספת הקרוב והתפרקות המבצר יתכן שלא תצליחו להניע את הרכבם. מומלץ במידה והנכם יודעים שלא תשתמשו ברכב למשך מספר ימים ממושך עקר טיסה לחו״ל או סיבה אחרת ניתן לבקש להניע את הרכב או לפרק את כבלי המצבר מהרכב ובכך למנוע את התרפקות המצבר.

איך אני אדע איזה מצבר לבחור?

שוק המצברים רווי בעשרות מצברים ממותגים שונים ולכן יש לשים לב למספר קריטריונים בבחירות המצבר החדש אשר עתיד להיות מותקן אצלכם ברכב. ראשית יש לשים דגש על עוצמת המצבר הישן ולהתאימו לעוצמה זהה של המצבר החדש. יצרן הרכב מפרט באופן מפורש איזה מצבר נדרש לצורך הפעלה אופטימלית של הרכב ולכן אם מציעים לכם מצבר בעוצמה חזקה יותר או חלשה יותר אין להתפשר על עוצמת המצבר. כמו שנאמר למעלה המצבר הינו סוללה אשר מזינה את מערכות הרכב ולכן במידה ותשימו סוללה חלשה יותר המערכות לא יפעלו באופן רציף כמו שממליץ היצרן. 

הדבר השני שיש לשים לב כאשר רוכשים מצבר הינה תקופת האחריות שאותה מעניק המותג של המצבר שבחרתם. המותגים המובילים ומומלצים לעיתים מציעים תקופת אחריות של 24 חודשים ויותר מכיוון שהמותג מאמין בפעילות המצבר שידאג לשרת את לקוחותיו תקופה ארוכה. כמובן שתקופת אחריות ממשוכת יותר מאופיינת במחיר גבוה יותר אך במידה ורוצים תקופה ארוכה של שקט מצד המצבר אנו ממליצים להשקיע באחד המותגים המובלים שיעניק לכם תחושת בטחון ברכבכם ולא יפסיק לעבוד לפתע אחרי תקופה קצרה.

כאשר כבר בחרתם את המצבר שברצונכם לרכוש יש לשים לב לאריזת המצבר מבחינת חיצונית. מומלץ לבחון את האריזה של המצבר וכך לדעת האם מדובר במצבר חדש או יד שניה. יש לשים לב לאריזה ובנוסף להסתכל מבחינה חיצונית על המצבר עצמו לבדוק שאין קורוזיה או כתמים מוזרים שלא אמורים להופיע על מצבר חדש. 

תהליך החלפת המצבר הינו מהיר מאוד כאשר מדובר באישו מקצוע מיומן אשר ביצע כבר עשרות החלפות של מצברים. כאשר תזמינו טכנאי לביצוע החלפה של מצבר מומלץ שתעמדו לידו תשאלו את השאלות הנכונות הדבר יאפשר לכן בטחון המוצר שבחרתם.

אנו ממליצים לבצע סקר שוק לפני שמזמינים איש מקצוע להחליף מצבר וכך תוכלו למנוע מעצמכם מתשלום מחיר מנופח אשר לא מתאים למוצר שבחרתם. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here