ההבדלים בין רחפן פשוט לרחפן מקצועי
קרדיט לתמונה: depositphotos

רחפנים נמכרים כיום כלחמניות טריות. משתמשים בהם לצילום, הם צפויים לשכלל את טכנולוגיית השילוח וההפצה, הם משמשים כתחביב ולמשחק ונחשבים גם למתנה נחשקת. אך מתברר כי ההבדליום בין רחפן אחד למשנהו עשויים להיות גדולים בהרבה מכפי שאפשר לתאר במבט ראשון. נסביר איך תוכלו לזהות מתי מדובר בדגם פשוט ומתי על הפרק עומד רחפן מקצועי. אם החלטתם לרכוש לעצמכם או במתנה, מומלץ לשים לב לדברים הבאים. 

מה אומר לנו זמן הטיסה

הבדל מאוד בולט שבין רחפנים פשוטים לבין רחפנים מקצועיים הוא זמן הטיסה (שהות באוויר). כאשר זמן הטיסה מאוד מוגבל, זאת אומרת שלפנינו רחפן מסוג פשוט ביותר. דגמים מקצועיים למדי, שמתאימים למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום זה צריכים לאפשר כ-10 דקות עד 20 דקות באוויר. אם זמן הטיסה האפשרי נמוך יותר, מדובר בצעצוע פשוט ולא הרבה יותר מזה. רחפנים שמציעים זמן טיסה של 20 דקות או חצי שעה ויותר כבר נחשבים למקצועיים במידה רבה מאוד. 

מהירות הרחפן ומצב ספורט 

הרבה רחפני מצהירים שהם כוללים אפשרות הפעלה במצב ספורט. אבל המשמעות של מצב כזה איננה אחידה בכל הסוגים. גם מהירות הרחפן המרבית מהווה מדד טוב להבדל שבין סוג פשוט לבין סוג מקצועי בהרבה. רחפנים מקצועיים במיוחד יכולים להגיע למהירויות מרשימות ביותר של כ-50 ואפילו 70 קמ"ש. הדגמים הפשוטים יגיעו למהירויות צנועות הרבה יותר. 

האם הרחפן המקצועי חייב להיות הכי יקר 

רמות המחירים שבהם נמכרים רחפנים שונים מגיעים להבדלים של מאות אחוזים. לכאורה, הכי פשוט יהיה לחפש את הרחפן הכי יקר בתור סימן למקצועיות, אבל זה לא הכל. בדרך כלל, רחפן יקר יחסית יהיה גם מקצועי ואיכותי, אבל לא חייבים לקנת את הכי יקר שיש. קיים קשר הדוק בין גודל הרחפן לבין מחירו. כלומר, רחפן גדול יהיה לרוב יקר יותר משום שהוא זקוק ללהבים חזקים יותר למטרת ריחוף ותמרון. אז תשמחו לדעת שאם הגדולים ביותר יקרים לכם מדי, תוכלו לבחור דגם בינוני בגודלו והוא עדיין יהיה מקצועי אך גם זול באופן מהותי מהדגמים הגדולים יותר שיש בנמצא. רחפנים שנמכרים במחירים של מאות שקלים לעולם לא יכולים להתחרות בדגמים מקצועיים שנמכרים כיום בכ-1500 – 6000 ₪ ויותר. 

איכות הצילום, תמרון ומספר הלהבים 

רחפנים מקצועיים כוללים 4 – 6 להבים אך גם בדגמים הפשוטים יחסית אפשר למצוא 4 להבים, כך שזה לא כל כך עוזר לזהות את הסוג המקצועי. מכיוון שהמצלמה היא הפיצ'ר הפופולרי ביותר ברחפן, הרי שאיכות המצלמה מתקשרת קשר הדוק עם איכות הרחפן כולו. ככל שהמצלמה איכותית יותר, אם היא מספקת זוויות צילום שונות וקליטה למרחק רב, הרי שהרחפן נחשב ליוקרתי יותר. והדבר האחרון – יכולת תמרון. רחפנים מקצועיים כוללים חיישנים איכותיים, קליטת שידור למרחק רב וכן מערכות עזר לשיפור ביצועים ויכולת תמרון. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here