ברוכים הבאים לעתיד: קניות אונליין
מקור pixabay

הצעירים שבחבורה אולי לא יבינו זאת, אבל ליותר מבוגרים שבינינו ברור שקניות אונליין שינו את העולם ביחד עם רשת האינטרנט בכלל. אכן, אם לפני 10 או 15 שנה היו אומרים לנו שלא נצטרך לצאת מהבית בשביל לקנות מוצרי חשמל, תרופות ותוספי מזון, אוכל, בגדים וכדומה – היינו צוחקים ותמהים. אולם מסתבר שהעתיד כבר כאן והוא הולך ומתפתח משנה לשנה, כאשר במדינות רבות הופכות הקניות אונליין לאופציה המועדפת. במאמר הבא נסקור מספר יתרונות וחסרונות של קניות אונליין.

היתרונות של רכישה מקוונת

הקניות ברשת שינוי את עולם העסקים והמסחר במידה רבה, כאשר כמעט כל חברה המציעה מוצרים דרך חנות פיזית עושה זאת גם ברשת. לשם כך מוקמות חנויות מקוונות חדשות לבקרים והחברות נעזרות בשירותי לוגיסטיקה ומשלוחים, בין מדובר בסופרמרקט מקוון, בית מרקחת אונליין, אתר של חנות למוצרי חשמל, פורטלים המציעים מכל הבא ליד, ועוד.

הפופולאריות הגבוהה של קניות ברשת נובעת מכמה יתרונות מובהקים. אם ניקח למשל בית מרקחת אונליין נראה שהזמנה דרך האתר מייתרת לחלוטין את הצורך לצאת מהבית. זהו יתרון עצום לאדם חולה או מרגיש חלש, המעוניין להזמין תרופה, תוסף מזון וכדומה. הוא אינו צריך לאמץ את עצמו ביציאה ובנסיעה לחנות הפיזית, לעמוד בתור ולהתיש את עצמו. כל שיש לעשות הוא לבחון את מגוון המוצרים הרחב שמציע בית מרקחת אונליין, לקרוא את הנתונים וההתוויות של התכשירים והתרופות, ובמידת הצורך להתקשר ולשוחח עם נציג בית המרקחת שיעזור לו. כך, הקנייה הופכת למהירה מאוד ופשוטה מאי פעם, והיא במקרים רבים גם חסכונית יותר: מכיוון שיותר זול להקים ולתפעל בית מרקחת אונליין, או כל חנות מקוונת אחרת, החברה המוכרת יכולה להציע מחירים נוחים ומשתלמים יותר לעומת חנויות פיזיות. לכך מצטרף גם החיסכון בדלק והוצאות מיותרות שבדרך כלל יוצאות מהכיס עם כל יציאה מהבית.

האם יש חסרונות לקנייה אונליין?

כמו כל דבר, גם לקניות ברשת יש חסרונות אופייניים. כך למשל, אם אנו קונים ביגוד והנעלה דרך האינטרנט, איננו יכולים לבצע את הפעולה המתבקשת של מדידה לפני כן, ובמידה מסוימת הולכים על האינטואיציה והמזל. כמו כן, ישנם אתרי ופלטפורמות מכירות שלא תמיד עומדים בסטנדרטים המקובלים בישראל, וכאשר ישנה בעיה עם המוצר או המשלוח – קשה למצוא מענה איכותי או בשפה העברית. אבל בסופו של דבר, מסתמן שהיתרונות של קניות אונליין עולים על החסרונות, על כך מעידה ההתפתחות המואצת של התחום.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here