יתרונות שקיות הנייר
קרדיט: FREEPIK

בשנים האחרונות עוברים עסקים רבים לשימוש בשקיות נייר על פני שקיות פלסטיק, לא רק עקב החוקים והרפורמות שמקדמים במדינת ישראל, אלא בשל המודעות הגוברת לגבי הפגיעה המשמעותית של הפלסטיק בסביבה.

יתרה מכך, שקיות נייר מציגות שורה ארוכה של יתרונות שאינם נוגעות במישרין לאיכות הסביבה, אך משפרים את חוויית הקנייה של לקוחות ומשפרים את התדמית של עסקים.

מה הבעיה עם שקיות פלסטיק?

שקיות פלסטיק אינן רב שימושיות ונזרקות די מהר לפח האשפה. אמנם אנשים בעלי מודעות לאיכות הסביבה מנסים לשמור אותן ולהשתמש בהן שוב, אך בסופו של דבר הן מצטברות באיזו פינה במטבח ונזרקות לפח. חשוב לציין כי תעשיית המחזור אינה יודעת לתת מענה מלא לשקיות הפלסטיק, שחלקן הגדול אפילו לא מגיעות אליה. למעשה רק אחוז קטן מפסולת הפלסטיק מגיע למחזור שכן התעשייה בכלל אינה יכולה לתת מענה לקצב הגבוה של השימוש בשקיות פלסטיק ומוצרים אחרים.

לעומת זאת, את שקיות הנייר ניתן בהחלט למחזר ומעבר לכך הן אינן פוגעות בסביבה באותה המידה כמו פלסטיק, מפני שבסופו של דבר הן מורכבות מחומרים טבעיים מתכלים. פלסטיק אינו מתכלה אלא מתפרק לחתיכות קטנות כאשר הרעלים השונים שיש בו מגיעים עד מהרה אל המים והאדמה ומובילים לפגיעה בבעלי חיים ובני אדם. אכן, שקיות הפלסטיק אחראיות לפגיעות משמעותיות בבעלי חיים יבשתיים וימיים. יתר על כן, כאשר הפלסטיק מתפרק לחתיכות קטנות הוא משחרר לסביבה מעכבי בעירה, BPA וחומרים מזיקים נוספים, וסופג סוגים שונים חומרי הדברה.

יתרונות שקיות הנייר

אם כן, שקיות נייר הן מוצר מתבקש בימים אלו, המעניק מענה הרבה יותר אקולוגי וידידותי לסביבה מאשר שקיות הפלסטיק. לקוחות רבים כבר יודעים זאת ומעדיפים עסקים שמציעים שקיות נייר, אך כאמור היתרון טמון לא רק באיכות הסביבה ובתדמית ירוקה. שקיות נייר הן גם מוצרים הרבה יותר מכובדים שיכולים לשמש לקוחות באופן רב פעמי, כאשר ניתן לתכנן אותן עם סוגים שונים של ידיות והתאמה לנשיאה של משקלים ובגדלים שונים, להדפיס עליהן את הלוגו והסלוגן או תכנים אחרים.

בתור מוצרים רב שימושיים וירוקים הן מגבירות מאוד את שביעות הרצון של הלקוחות ומשמשות בתור שלט פרסומי מהלך כאשר לוקחים אותן למקומות שונים. בנוסף לכך שקיות נייר הן אטומות ולכן מתאימות לעסקים שמספקים מוצרים המצריכים דיסקרטיות, וישנם יתרונות רבים נוספים משפרים את חוויית הקנייה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here