איך לבחור מכונת קפה ביתית

למה אנחו רוצים מכונת קפה?

השאלה הראשונה לשאול היא מה אנחנו בעצם רוצים ממכונת קפה, ולמה אנחנו קונים אותה. מכונות שונות מפיקות קפה שונה באיכות שונה. האם הקפה המועדף עלינו הוא אספרסו או רתוח? או אולי קפה קרם (המופק במקינטה)? האם אנחנו אוהבים להוסיף חלב לקפה? אם כן – האם נרצה להקציף את החלב? כל השאלות הללו יעזרו לכם להתמקד בתכונות החשובות לכם במכונת הקפה הביתית.

סוג המכונה

סוג המכונה – ידנית, חצי אוטומטית או אוטומטית, תקבע את איכות הקפה ואת רמת ההשקעה הנדרשת על מנת להכין אותו. כמובן שמכונה ידנית מלאה תניב את כוס הקפה האיכותית ביותר, אך מכונה כזו דורשת השקעה ולימוד על מנת לתפעל אותה. לרוב, מכונת קפה מהסוג החצי אוטומטי תפיק קפה איכותי מספיק שיספיק לרוב האוכלוסיה, מכונה כזו גם תדרוש הרבה פחות השקעה בתפעול ואחזקה, והרבה פחות ידע מקצועי, מאשר מכונה ידנית.

סוגי הקפה

האופציה שנשמעת הכי מעניינת עבור רוב חובבי הקפה היא רכישה של פולי קפה בתפזורת, טחינתם במטחנה ביתית ושימוש במכונה המאפשרת זאת – על מנת להפיק את כוס הקפה האיכותית והטריה ביותר האפשרית. יחד עם זאת, המכונות המאפשרות שימוש בפולי קפה, גם אלו המגיעות עם מטחנה משלהן, הן לרוב מכונות משתי קצוות הקשת – אוטומטיות לגמרי, שבהן הקפה הוא סטנדרטי, אך פחות איכותי, ומכונות קפה ידניות, אשר דורשות ידע, מקצועיות ומיומנות גבוהה לתפעול. ההצעה הטובה ביותר שתוכלו לקבל היא להשתמש קפסולות – מה שיאפשר גם שימוש במכונות מהסוג החצי-אוטומטי, וגם מגון רחב של אפשרויות בנוגע לקפה.

מקציף חלב

אם אנחנו מסוג האנשים שאוהבים קפה הפוך, עם חלב מוקצף, נרצה שלמכונת הקפה הביתית שלנו יתווסף מקציף חלב. לרוב, מקציפי החלב המקצועיים עובדים על קיטור, ולכן מקציף חלב נקרא בשפה המקצועית Steamer. לרוב, מכונות קפה ביתיות אינן מגיעות עם מקציף חלב משלהן, ויש צורך לרכוש אחד בנפרד. מדובר בעלות לא גבוהה, לכן שווה לברר כשקונים את מכונת הקפה האם יש אפשרות לקנות איתה מקציף חלב.

תכונות נוספות

  • גודל ומשקל – שימו לב לכמות המקום שיש לכם במטבח עבור מכונת הקפה הביתית, והשתדלו לרכוש מכונה שתמלא בדיוק את המקום הזה.
  • עיצוב – לרוב עיצוב המטבח כבר קיים, ומכונת הקפה היא תוספת אליו. שימו לב שעיצוב המכונה מתאים לעיצוב המטבח.
  • חיבורים – מכונות דורשות חיבור לחשמל, אך יש גם כאלו עם משאבת מים, אשר דורשות גם חיבור למים. שימו לב לכך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here