איך לבחור חברת שילוח בארץ

כשבאים לבחור חברת שילוח בארץ חשוב לוודא שלחברה שתבחרו יש יתרונות בולטים בתחומים שחשובים לכם. לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות, אז כדאי לוודא שמה שקריטי לכם נמצא במרכז תשומת הלב של החברה שתבחרו. הנה כמה דברים לבדוק:

גודל החברה

לגודל החברה, קטן או גדול, יש יתרונות וחסרונות שהופכים אותן למתאימות יותר ופחות ללקוחות מסוימים, למשל, חברות גדולות בדרך כלל יטו לעבוד עם עסקים עם נפח עבודה גבוה, והרבה פעמים יוכלו להציע לעסקים האלה מחירים אטרקטיביים פר משלוח. לעומת זאת, חברות קטנות אומנם לא תמיד יכולות להציע תעריפים זהים לחברות הגדולות אבל יש סיכוי יותר גדול שהן יוכלו לעבוד עם עסקים קטנים ולהציע שירות אישי ומענה מהיר – בדך כלל יהיו לחברות כאלה מספר מצומצם של לקוחות ורצון אדיר להוכיח את עצמן ולגדול וזה יתרון בפני עצמו. חברת השילוח שתהיה טובה לעסק שלכם תיקבע במידה רבה על ידי נפח העבודה שתצטרכו – החברה שתתאים לכם תדע לתת שירות אמין ומקצועי בנפח העבודה המבוקש

ותק החברה

חברות ותיקות מביאות איתן ידע וניסיון של שנים, הן למדו את הלקחים שלהן לאורך השנים, השפרו, השתכללו והטמיעו שינויים שהגיעו עם הזמן כדי לעמוד בקצב השוק, אחרת הן לא היו שורדות את כל השנים. לעומתן לחברות צעירות יש יתרון בכך שהן מראש התחילו ממערכות חדשות יותר, הרבה פעמים הן לוקחות דוגמה מהחברות הוותיקות ולומדות מהן כך שהרבה מהשיעורים שלקח לחברות הוותיקות שנים ללמוד מוטמעים גם בחברות הצעירות, מבלי לחוות את כל השיעורים בעצמן. כמובן שחברה ותיקה עם מוניטין מוכח ויציב נותנת ללקוחות שקט נפשי שאין לו תחליף, אבל זה לא אומר שחברות צעירות לא יכולות לספק את הסחורה, פשוט בדרך כלל יהיו לכך, מספרית, פחות הוכחות והרבה פעמים דווקא העובדה הזאת תגרום לחברות הצעירות לעשות מאמצים גדולים להוכיח את המקצועיות והאמינות שלהן כדי לצבור מוניטין ולצמוח.

התמחות

קיימות היום מספר רב של חברות שילוח בארץ ולחלקן יש התמחות ספציפית – משלוחי אוכל ממסעדות, מוצרים מקניות אונליין, משלוחים למשרדי עורכי דין, למוסכים ולעסקים ספציפיים נוספים. גם כאן, במידה רבה, צורכי העסק הספציפי שלכם יכוון אתכן לחברה הנכונה לכם.

האם יש לחברה זרוע שילוח בינלאומי

אם העסק שלכם כולל יבוא מוצרים מחו"ל, יכול להיות שתעדיפו חברת שילוח שיש לה זרוע שילוח בינלאומי וכך כל נושא השילוח יהיה מטופל על ידי חברה אחת במקום לפצל את הפעילות, דבר שיכול להוביל לקצרים ותקלות מיותרים.

לסיכום

בחירת חברת שילוח בארץ הוא תהליך שכדאי לחשוב עליו טוב כדי להפיק את המירב ולמצוא התאמה בין היכולות של החברה לצורכי העסק שלכם. בדקו פרמטרים שונים בחברות רלוונטיות כדי לעשות החלטה מושכלת שתשרת אותכם בטווח הארוך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here