קרדיט: canva pro

בחירת מנעולן היא החלטה חשובה ביותר משום שלמנעולן אחריות על בחירת מערכת האבטחה המתאימה עבור בתים ועסקים, על פריצת המנעולים, והתקנתם. על המנעולן להיות אחראי וכנה, ועליו לפעול ביושרה בעת בחירת המערכת המתאימה, אחרת מיגון הבית לא מתבצע כשורה. ישנם פרמטרים שונים המגדירים את איכותו של מנעולן מקצוען, כאן נציג את הפרמטרים הללו כדי למנוע מאנשים ליפול בידיים של מנעולן לא מקצועי.

פרמטרים ותעודות של מנעולן מקצועי

 • תעודת יושר – על מנת לוודא כי מדובר במנעולן מקצועי חשוב מאוד לבקש לראות מספר תעודות. התעודה החשובה ביותר היא אישור משטרתי לעיסוק בתחום המנעולנות, משום שבעזרת אישור זה המשטרה מוודא כי אין לאדם תיק פלילי פתוח, אחרת הוא לא יוכל לקבל אישור לתת שירות זה.
 • אזור שירות – כל מנעולן או חברת מנעולנים מספקים שירותים באיזור מסוים, בדרך כלל בעיר או במספר ערים שסובבות עיר גדולה. למשל, מנעולן בתל אביב יספק שירותי מנעולנות בת"א עצמה ובערים הסובבות אותה. יש לשים לב לאזור בו המנעולן עובד ולהיות מוכנים מראש שבערים מרוחקות עקב מרחק הנסיעה העלויות של שירותי מנעולנות גבוהים יותר.
 • התמחות – לא כל מנעולן עושה את כל סוגי העבודות ומנעולנים שונים מתמחים בסוגים שונים של מנגנוני אבטחה ונעילה. למשל, מנעולן לרכב ומנעולן לבית פרטי משתמשים בטכנולוגיה שונה לגמרי ולרוב לא עוסקים זה בעבודתו של השני. הנה מספר דוגמאות להתמחויות של מנעולנים והסבר על השירותים שהם מספקים–
  • מנעולן לרכב: פריצה לרכבים, שחזור ושכפול מפתחות, התאמה של הצ'יפ למחשב הרכב, התאמת מפתחות חכמים ועוד.
  • מנעולן לבית: החלפת דלתות, התקנת מערכת אבטחה, החלפת והתקנת מנעולים ועוד.
  • מנעולן לעסק: התקנה של מנעולים לעסק, מפתחות מאסטר לרשתות, כספות לנשק ומוצרים אחרים, התקנת דלתות בהלה ועוד.
 • השתייכות לארגון המנעולנים הישראלי – ארגון המנעולנים הוקם על מנת לאגד את אנשי המקצוע האמינים ביותר בתחום זה. אי אפשר להשתייך לארגון אם לא מדובר במקצוע העיקרי של האדם ולא הכנסה צדדית ואם אין בעל ניסיון בענף המנעולנות בעסק. בנוסף, נציגי הארגון מבצעים בדיקות מקיפות על אישיותו של המנעולן ואיכות השירות שהוא מעניק. השתייכות לארגון זה היא למעשה גושפנקה שמדובר במנעולן מקצועי, אמין וכנה.
 • זמינות – מנעולן מקצועי לרוב לא ייתן לאדם לחכות במשך שעות בלחץ במקרה של צורך בפריצה דחופה ובמקרים דומים, אנשי מקצוע איכותיים בתחום זה מבטיחים זמינות של בין 20-30 דק' ומענה מהיר.
 • המלצות – המידע הכי מדויק שניתן לדעת על איכות השירות שנותן מנעולן, הוא מאלו שקיבלו ממנו את השירות המדובר. על כן מומלץ להיעזר בהמלצות המפורסמות בפלטפורמות שונות לפני בחירת מנעולן.

לסיכום, בכל הקשור לאבטחת ביתם, העסק או הרכב, אין מקום לפשרות. הפרמטרים המוצגים מאפשרים בחירה מושכלת של מנעולן איכותי, ובאינטרנט תוכלו לחפש מנעולנים ספציפיים. לאתר מנעולנים מומלצים הקליקו פה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here