איזו סוללה הכי טובה לקורקינט חשמלי? יצאנו לבדוק!
קרדיט pixabay

קורקינט חשמלי נמצא מזה כמה שנים בראש רשימת כלי הרכב האישי הנמכרים ביותר. מאז נכנס המכשיר המעניין הזה לחיינו, התחוללו שינויים משמעותיים בהרגלי הנסיעה של ישראלים רבים. הדבר נכון במיוחד בכל מה שקשור בניידות בתוך העיר. עם זאת, ככל שעובר הזמן מתברר כי לרבים יש קורקינט חשמלי, אבל לא כולם יודעים לבחור סוללה. מה התפקיד של הסוללה בקורקינט החשמלי? מהם העקרונות לבחירת סוללה לקורקינט חשמלי? היכן אפשר לרכוש סוללה איכותית לקורקינט חשמלי? כל התשובות להלן.

כללים לבחירת סוללה מתאימה לדגם הקורקינט

באופן עקרוני, קורקינט חשמלי מגיע עם סוללה אשר מתאימה ליכולת שלו, לחוזק המנוע ולאפשרויות הביצוע של הקורקינט. אם הסוללה מיצתה את עצמה, חשוב לבחור סוללה לקורקינט חשמלי אשר תתאים לסוג הקורקינט ולסוג המנוע שלו. להלן כללים לבחירת סוללה עבור הקורקינט החשמלי:

  • משקל: בקורקינט חשמלי, בשונה מאופניים, הסוללה מהווה חלק משמעותי מהמשקל הכולל. לפיכך ככל שהסוללה קלה יותר, כך הביצועים של המנוע יהיו טובים יותר.
  • אורך חיי הסוללה: פרמטר נוסף לבחירה הוא אורך החיים של הסוללה. בדרך כלל,
  • התאמה לסוג המנוע: בחירת הסוללה צריכה להתחשב בנתוני המנוע ובעוצמה שלו. אי אפשר להפעיל מנוע עוצמתי עם סוללה מינימלית.
  • סוג הסוללה: נכון להיום קיימים בשוק סוגים שונים של סוללות. הסוללות מיוצרות על ידי יצרנים שונים והמבנה שלהן שונה.

בחירת סוללות לקורקינט חשמלי מתבססת על הצורך להתאמה מיטבית בין סוג הסוללה למנוע. כמו כן, חשוב לדעת מה הדרישות של בעלי הקורקינט.

לקורקינט חשמלי רק סוללת ליתיום

בדרך כלל, הבעלים של קורקינט חשמלי מעוניין לבחור סוללה המשלבת משקל מזערי, מחיר סביר וטווח נסיעה ארוך. מומחים לדבר עשויים להציע לרוכשי פוטנציאלי סוללות שיכולות להתאים באופן חלקי לקורקינט. ואולם חוזק הסוללה בא על חשבון המשקל והטווח. טווח הנסיעה מחייב סוללה כבדה יותר ומשקל סוללה קל המאפשר לשאת את הסוללה לכל מקום בא על חשבון הטווח. ואולם יש סוג אחד של סוללה לקורקינט חשמלי אשר משלבת כמה יתרונות. מדובר במארז סוללות ליתיום, המשלבות עוצמה, טווח נסיעה ארוך ומשקל מזערי.

פרמטרים חשובים לבחירה חכמה

סוללה לקורקינט חשמלי, כמו כל סוללה אחרת, יכולה לאגור מתח חשמלי ולשחרר אותו על פי הצורך. הסוללה היא צירוף של שלושה גורמים: המתח (נמדד בוולט), הקיבולת שלה (נמדדת באמפר או אמפר / שעה) ולבסוף – הגודל והמשקל, שהם הנתונים הפיזיים החיצוניים של הסוללה. כאמור לעיל, במרבית הסוללות אי אפשר להשיג צירוף מוצלח של כל התכונות. הסוללה היחידה שעומדת בכל הדרישות הינה סוללת ליתיום. מדובר בסוללה שההספק שלה גבוה, עוצמת הזרם שהיא מספקת גם כן גבוהה והמשקל שלה קל מאד באופן יחסי. מרבית רוכבי הקורקינטים החשמליים יעדיפו לרכוש חכם סוללת ליתיום על פני כל סוללה אחרת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here